وزیر کشور سعودی: چالش‌های امنیتی نیازمند تلاش‌های مشترک خلیجی است

وزیر کشور سعودی: چالش‌های امنیتی نیازمند تلاش‌های مشترک خلیجی است

در جریان سی و هشتمین نشست وزرای کشور عضو شورای همکاری خلیج
دوشنبه, 15 نوامبر, 2021 - 11:00
شاهزاده عبدالعزیز بن سعود بن نایف وزیر کشور سعودی (واس)

وزرای کشور عضو شورای همکاری خلیج امروز (یکشنبه) سی و هشتمین نشست خود به ریاست سپهبد شیخ راشد بن عبدالله آل خلیفه وزیر کشور پادشاهی بحرین و رئیس این نشست را در پادشاهی بحرین برگزار کردند.

شاهزاده عبدالعزیز بن سعود بن نایف وزیر کشور پادشاهی عربی سعودی در ابتدای سخنان خود سلام خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز و شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع را به حضار ابلاغ و برای آنها آرزوی موفقیت کرد.

وی از سپهبد شیخ راشد بن عبدالله آل خلیفه به خاطر تلاش‌های انجام شده در دوره ریاست پادشاهی بحرین در نشست جاری شورا تشکر کرد.

او همچنین از دبیرکل شورای همکاری کشورهای خلیج و دستیاران دبیرخانه معاونت امور امنیتی در دبیرخانه شورا برای تلاش و آمادگی جهت برگزاری این نشست تشکر و قدردانی کرد.

وزیر کشور سعودی تأکید کرد: امنیت و ثبات در کشورهای خلیج در مقایسه با آنچه در شرایط وخیم برخی از کشورهایی که اساسی‌ترین عناصر امنیت و ثبات را از دست داده‌اند، در حال وقوع است. این امر به لطف خداوند و سپس راهنمایی‌های رهبران فرزانه خود و حمایت و مساعدت آنها از هر تلاش امنیتی در مقابله با تروریسم، جنایت و مبارزه با مواد مخدر به وجود آمده‌است.

وی گفت: «مسئولیت‌های ما برای حفظ امنیت، ثبات، توسعه و رشدی که کشورهایمان به آن دست یافته‌اند، بزرگ و متنوع شده‌است. این امر مستلزم همکاری و هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های امنیتی است تا آینده - ان شاءالله - امن تر باشد تا همچنین روند ساخت و ساز و شکوفایی همگام با رهبران ما و آرمان‌های ملت ما ادامه یابد».

شاهزاده عبدالعزیز بن سعود افزود: «چالش‌های پیش روی امنیت در همه اشکال جرم و جنایت از جمله قاچاق مواد مخدر، تروریسم یا نفوذ فرامرزی بسیار زیاد است، این امر مستلزم تلاش‌های مشترک برای مقابله با چنین چالش‌هایی است و من مطمئن هستم که ما با همکاری مشترک خود قادر به مقابله و حذف هر چالش امنیتی هستیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای