پیشروی سعودی به سوی صعود به جام جهانی.. ادامه پیروزی‌های ایران و کره جنوبی

پیشروی سعودی به سوی صعود به جام جهانی.. ادامه پیروزی‌های ایران و کره جنوبی

سه شنبه, 16 نوامبر, 2021 - 20:30

 تیم ملی فوتبال سعودى در مصاف با ویتنام، در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه آسیا، به پیروزی دست یافت و در آستانه صعود قرار گرفت.

تیم ملی سعودی در گروه دوم دور نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست در پایان بازی‌های رفت با ۴ برد و یک مساوی و بدون باخت، صدر جدول را مال خود کند. تیم ملی سعودی با کسب این پیروزی خارج از خانه، ۱۶ امتیازی شد و به صدرنشینی خود تداوم بخشید.

این تیم تنها مساوی دور رفت را مقابل استرالیا در شب پایانی دور رفت کسب کرد تا فاصله سه امتیازی خود با تیم دوم گروه را حفظ کند. شاگردان هروه رنار امروز از ساعت ۱۵:۳۰ در اولین بازی مرحله برگشت در خانه ویتنام به میدان رفتند.

ویتنام که دور رفت را به بدترین شکل ممکن با پنج باخت و بدون امتیاز به پایان رساند، در بازی امروز به دنبال کسب اولین امتیاز بود اما شانس کمی داشت چرا که سعودی‌ها به این راحتی‌ها خیال از دست دادن امتیاز نداشتند؛ آنها با توجه به بازی‌های سختی که مقابل استرالیا و ژاپن در دور برگشت خواهند داشت، برای حفظ صدرنشینی نیاز به هر سه امتیاز بازی با ویتنام داشتند و با تمام قوا به مصاف این تیم رفتند.

صالح الشهری ستاره خط حمله باشگاه الهلال، در دقیقه ۳۱، گل اول سعودی را وارد دروازه ویتنام کرد تا تیم میهمان با همین یک گل، برنده نیمه اول شود. ویتنام در نیمه دوم با تغییراتی که انجام داد، حالتی تهاجمی به خود گرفته و چند موقعیت روی دروازه حریف ایجاد کرد اما این سعودی بود که بازهم به گل رسید؛ در دقیقه ۷۷ بازی دروازه ویتنام باز شد که داور بازی پس از بازبینی صحنه، به دلیل خطای بازیکن این تیم گل را مردود اعلام کرد؛ تصمیمی که با شادی هواداران ویتنامی حاضر در ورزشگاه همراه بود. اما در نهایت بازی با پیروزی سبزپوشان به پایان رسید.

این تیم بهمن ماه سال جاری در بازی‌های هفتم و هشتم دور گروهی به ترتیب مقابل عمان و ژاپن دیدار خواهد کرد. ویتنام هم با صفر امتیاز به قعرنشینی خود ادامه داد.

در ادامه رقابت‌های انتخابی جام جهانی، استرالیا در مصاف با چین متوقف شد تا سعودی به یکه‌تازی در این گروه ادامه دهد.

تیم ملی ژاپن نیز با غلبه بر عمان، امیدهای خود را برای صعود مستقیم به جام جهانی ۲۰۲۲ زنده نگه داشت و جای استرالیا را در رتبه دوم جدول گروه A گرفت.

تیم ملی فوتبال ایران نیز در هفته ششم رقابت‌های انتخابی جام جهانی قطر به مصاف سوریه رفت و با نتیجه سه بر صفر به برتری دست پیدا کرد.

تیم ملی کره جنوبی نیز با پیروزی یک بر صفر مقابل امارات، دور برگشت مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ را به پایان رساند تا پس از ایران و با ۱۱ امتیاز کار خود را با رتبه دوم به پایان برساند. این تیم در اولین بازی دور برگشت راهی قطر شد تا با عراق دیدار کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای