اعزام ۷۸ دانشجوی سعودی به دانشگاه های مطرح جهان

اعزام ۷۸ دانشجوی سعودی به دانشگاه های مطرح جهان

جمعه, 19 نوامبر, 2021 - 11:15

وزارت فرهنگ سعودی پنجشنبه (۱۸ نوامبر) گفت «۷۸ دانشجوی دختر و پسر سعودی در قالب پنجمین گروه برنامه فرهنگی برای تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان اعزام می شوند».

این گروه به دو دسته تقسیم می شوند: دسته اول ۷۶ دانشجوی دختر و پسر که پذیرش گرفته اند و دسته دوم دو نفری که با هزینه شخصی تحصیل می کنند و بعدا به گروه اول ملحق می شوند.

۴۵ درصد گروه پنجم دانشجویان اعزامی پسر و ۵۵ درصد دختر هستند.

۶۲ درصد این گروه در مقطع کارشناسی و ۳۷ درصد در مقطع کارشناسی ارشد و یک درصد در مقطع دکترا تحصیل می کنند.

رشته های تحصیلی دانشجویان اعزامی گوناگون است؛ مثل هنرهای آشپزی و فیلمسازی و معماری و ادبیات و زبان و زبان شناسی و هنرهای بصری و کتابداری و موزه شناسی و باستان شناسی و طراحی لباس و تئاتر.

گروه پنجم دانشجویان سعودی اعزامی در دانشگاه های معتبر و مطرح دنیا مثل کالج آشپزی در آمریکا و دانشگاه رویال هالووی و دانشگاه کوئین مری لندن و دانشکده معماری منچستر و دانشگاه ملی استرالیا و دانشگاه میشیگان و Le Cordon Bleu در لندن تحصیل خواهند کرد.

برنامه اعزام دانشجو تا کنون شامل ۴۳۷ دانشجوی دختر و پسر برای تحصیل در رشته های تخصصی هنری و فرهنگی دانشگاه ها و موسسه های معتبر دنیا شده است.

این برنامه برای اولین بار در سعودی اجرا می شود. 

وزارت فرهنگ با اجرای این برنامه برای تامین نیازمندی های بازار کار و پرورش نیروهای متخصص بومی در تمامی حوزه های هنری و فرهنگی تلاش می کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای