مخالفت روسیه با «پاسخ نظامی» به بمباران اسرائیل در سوریه

مخالفت روسیه با «پاسخ نظامی» به بمباران اسرائیل در سوریه

جمعه, 19 نوامبر, 2021 - 00:15
بلندشدن دود از حومه دمشق پس از حمله موشکی اسرائیل (AP)

اظهارات الکساندر لاورنتیف فرستاده ریاست جمهوری روسیه به سوریه در دمشق در خصوص حملات مستمر اسرائیل به خاک سوریه، نشان دهنده تحولی قابل توجه در مواضع روسیه است.

به نظر می‌رسد که این امر افشاگری‌های اسرائیل را در مورد تفاهماتی که اخیراً بین مسکو و تل‌آویو در مورد اعطای مناطق عملیاتی گسترده‌تر در خاک سوریه برای مقابله با ایران به دست آمده‌است، تقویت می‌کند.

اظهارات نماینده ریاست جمهوری روسیه دیروز برای تأیید این تحول بیان شد، به ویژه اینکه وی عمداً اظهارات خود را از دمشق منتشر کرد و طی آن با بشار اسد رئیس‌جمهور این کشور گفت و گو کرد.

وی در جریان این سفر در کار کمیته مشترک هماهنگی بین دولتی که پرونده‌های بشردوستانه به ویژه موضوع بازگشت آوارگان را مورد بحث و بررسی قرار داد، شرکت کرد.

لاورنتیف گفت که مسکو «مردود بودن حملات غیرقانونی اسرائیل» را تأکید می‌کند، اما گفت که «پاسخ با استفاده از زور سازنده نخواهد بود، زیرا هیچ‌کس به جنگ جدیدی در خاک سوریه نیاز ندارد». وی خواستار «ارتباط با طرف اسرائیلی در مورد لزوم احترام به حاکمیت سوریه و توقف بمباران» شد.

از سوی دیگر، منابع فاش کردند که روسیه به دنبال بیرون راندن ایران از پایگاه T4 در مرکز سوریه، پس از بمباران مکرر اسرائیل توسط اسرائیل است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای