«بولیوارد ریاض»؛ صحنه هنرنمایی هنرمندان جهان

«بولیوارد ریاض»؛ صحنه هنرنمایی هنرمندان جهان

ویولنیست اوکراینی: مخاطب سعودی ذائقه موسیقی دارد
جمعه, 12 نوامبر, 2021 - 21:15
مارینا چهار بار در روز قطعه های متنوع اجرا می کند (عکس: بشیر صالح)

موسم ریاض ۲۰۲۱ صحنه هنرنمایی هنرمندان سرشناس جهان شده که در مناطق مختلف تحت پوشش این جشنواره برنامه های مختلفی برای سرگرمی مردم با سلایق مختلف اجرا می کنند. استیج های فراوان و گوناگونی برای اجراهای هنری روزانه و جذب مخاطبان و سرگرمی مردم در نظر گرفته شده است.


شمار زیادی از نوازندگان و هنرمندان جهان در استیج «بولیوارد ریاض» واقع در منطقه موسیقی اجراهای روزانه برای بازدیدکنندگان دارند و ویولن نوازان و نوازندگان جاز و دی جی ها یک تجربه فراموش نشدنی برای مخاطبان رقم می زنند.

الشرق الاوسط با مارینا زاکابلک ویولونیست اوکراینی در بزرگ ترین جشنواره تفریحی خاورمیانه گفتگو کرده است. مارینا با قطعه های متنوع جهان و عربی تجربه لذت بخشی برای بازدید کنندگان فراهم می کند.


او گفت که از تقریبا ۱۶ سال پیش ویولن می نوازد و کنسرت های بسیاری در اوکراین و بقیه کشورها داشته که کنسرت آخر او در ریاض است.


مارینا افزود که برای اولین بار به یک کشور عربی سفر می کند و امیدوار است بهترین اجرا را در سعودی داشته باشد.


او به همراه «دی جی» چهار بار در روز قطعه های موسیقی مختلفی را اجرا می کند که مخاطبان را شگفت زده کرده چون هماهنگی بین این دو ساز دشوار است. اما مارینا می گوید که بقیه هم نوازان بسیار حرفه ای هستند و به همین دلیل هم او بهترین اجرا را دارد.

مارینا برخی از آهنگ های معروف عربی را هم اجرا کرده که البته اجرای آهنگ های عربی با توجه به تفاوت زیاد با قطعه های اروپا دشوار به نظر می رسد اما او می گوید که دوست دارد آهنگ های درخواستی مخاطبانش را اجرا کند. از این رو او موسیقی عربی یاد گرفته و اجرای این آهنگ ها با استقبال گسترده مخاطبانش در ریاض همراه بود.


مارینا از جشنواره موسم ریاض تعریف کرد و گفت که از اینکه در این رویداد شرکت کرده خوشحال است.


او یادآور شد سعودی با فرهنگ و ویژگی های منحصر به فردش زیباست. مردم سعودی ذائقه موسیقی خوبی دارند و با اجرای او همراه می شوند و او بهترین ها را برای مخاطبان خود در سعودی اجرا خواهد کرد.


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای