العلا و ژان نوویل معمار معروف جهان در هفته طراحی دبی

العلا و ژان نوویل معمار معروف جهان در هفته طراحی دبی

دوشنبه, 8 نوامبر, 2021 - 21:30
کمیسیون سلطنتی العلا در این رویداد بر تنوع طرح های معماری در جاذبه های العلا تمرکز کرده است (الشرق الاوسط)

کمیسیون سلطنتی استان العلا به همراه ژان نوویل معمار معروف فرانسوی و برنده جایزه معماری پریتزکر در هفته طراحی امسال دبی شرکت می کند.


هفته طراحی دبی در محله طراحی دبی از ۸ تا ۱۳ نوامبر برگزار می شود.


کمیسیون سلطنتی استان العلا از طریق شرکت در این رویداد مهم درصدد معرفی چشم انداز و اصول معماری در استان العلا به بازدید کنندگان و صاحبنظران این حوزه است. مسئولان العلا به کمک اصول و مبانی معماری در العلا پروژه تحول آفرین در این منطقه را اجرا می کنند.


العلا برای اولین بار در این رویداد مهم حوزه معماری و هنر و طراحی جهان شرکت می کند و دست اندرکاران و مسئولان کمیسیون سلطنتی العلا برای نشان دادن تنوع برنامه های معماری که جاذبه های العلا واقع در شمال غرب سعودی را تشکیل می دهد تلاش می کنند. هدف اصلی تبدیل شدن العلا به قطب جهانی و الگوی الهام بخش نوآوران جهان و سعودی است.


ژان نوویل معمار معروف جهان کارنامه درخشان و شگفت انگیزی در طراحی ساختمان ها و اماکن هنری و فرهنگی جهان دارد و معمار اصلی اقامت گاه طبیعی شرعان در سعودی است. اقامت گاه شرعان از مجتمع های مسکونی و محوطه تفریحی و طبیعی تشکیل می شود که در دل صخره های عظیم اطراف منطقه حفاظت شده شرعان در العلا ساخته خواهد شد.


نوویل خاطر نشان کرد «زیبایی طبیعت العلا جادویی است و اماکن بکر فراوانی دارد و گردشگران را به سمت خود جذب می کند تا با رازها و گنجینه های طبیعی العلا آشنا شوند. به همین دلیل العلا در خور مجموعه معماری نوآورانه و با شکوه در راستای افزایش رفاهمندی ساکنان و ارتقای اصالت منطقه است».


ژان نوویل از پاریس در یک چت روم به اسم «شرعان- العلا: سفر به گذشته» درباره روش خلاقانه خود در معماری و طراحی صحبت می کند. او همواره به دنبال جمع کردن طبیعت بومی و فرهنگی است.


در این چت روم جزئیات برنامه طراحی و معماری در العلا اعلام می شود. سامانتا کوترل رییس اجرایی طراحی در کمیسیون سلطنتی العلا در چت روم مزبور که ساعت ۳ عصر جمعه ۱۲ نوامبر شروع می شود شرکت می کند.


چت روم بعدی به نام (فرهنگ در العلا) درباره ابزارهای هماهنگی و همسویی بین معماری و هنر در مناظر طبیعی بیابانی است.


این رویداد در غرفه کمیسیون سلطنتی العلا در محله طراحی دبی با عنوان «جلسات گفتگو درباره معماری العلا» زیر نظر کارگروه های طراحی و هنر و فرهنگ کمیسیون و جمعی از معماران و شرکت های صنعتی و معماران سعودی شریک از ۹ تا ۱۱ نوامبر برگزار می شود.


شرکت کنندگان در این جلسات به طور مفصل درباره مولفه های اصلی هنر و طراحی برنامه «سفر به گذشته» در العلا گفتگو خواهند کرد.


برنامه «سفر به گذشته» در ماه آوریل ۲۰۲۱ توسط ولیعهد و رییس کمیسیون سلطنتی العلا اعلام شد.


معماری و طراحی های پایدار برای جذب موج جدید گردشگران و حضور زنان در حوزه طراحی و ادغام هنر و مهندسی معماری از جمله محورهای گفتگو هستند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای