بنیاد عود در ریاض تاسیس شد     

بنیاد عود در ریاض تاسیس شد     

دوشنبه, 22 نوامبر, 2021 - 21:30
 سازمان موسیقی سعودی (وزارت فرهنگ)

سازمان موسیقی سعودی پنجشنبه (۱۸ نوامبر) از راه اندازی بنیاد عود به منظور مهارت آموزی و تدریس عود به چهره های با استعداد در حوزه موسیقی خبر داد. این بنیاد طبق معیارهای جهانی فعالیت خواهد کرد.

آموزش مکاتب عود نوازی و هنرهای عود و نواختن عود و سازهای زهی نزدیک به عود از جمله برنامه های متنوع این بنیاد خواهد بود چون عود پیوند دیرینه و تنگاتنگی با فرهنگ عربی و تاریخ موسیقی عربی دارد. 

بنیاد عود یکی از طرح های پایه ای آموزشی در چارچوب برنامه راهبردی سازمان موسیقی و از جمله بنیاد های عودی است که در اکثر کشورهای عربی فعالیت می کنند.

جمعی از نخبگان موسیقی پس از راه اندازی بنیاد عود آن را اداره خواهند کرد و همه علاقمندان  گروه های سنی مختلف اواخر ۲۰۲۳ می توانند برای شرکت در دوره های آموزشی بنیاد اسم نویسی کنند. این بنیاد شامل آموزشگاه عود نوازی است که با برگزاری دوره های دو ساله به علاقمندان مدرک می دهد. کارگاه عود سازی و موزه عود هم از بخش های دیگر بنیاد عود هستند.

هدف سازمان موسیقی سعودی این است که این بنیاد عود به یکی از بنیادهای شناخته شده عود در دنیا تبدیل شود و در حوزه نوآوری و تجدید سازهای زهی نقش آفرینی کند.

این بنیاد در راستای افزایش توسعه موسیقی و فراهم کردن پلتفرم معتبر برای آموزش استعدادهای موسیقی و معرفی سبک های آموزشی مدرن زیر نظر مربیان حرفه ای موسیقی و عودنوازی می کوشد و نیز فضا و مجال بیشتری برای معرفی هنرمندان و عودنوازان سعودی و خارجی به جهانیان فراهم می کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای