پادشاه بحرین: متعهد به حل و فصل مسائل خلیج هستیم

پادشاه بحرین: متعهد به حل و فصل مسائل خلیج هستیم

یکشنبه, 21 نوامبر, 2021 - 23:00
پادشاه بحرین از شرکت کنندگان ارشد کنفرانس منامه استقبال کرد (BNA)

ملک حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین دیروز یکشنبه، بر تعهد کشورش به باز کردن کانال‌های ارتباطی برای رسیدگی به مسائل باقی مانده در خلیج تأکید کرد و گفت، کشورهای عضو شورای همکاری خلیج «سنگ بنای ثبات منطقه ای» هستند.

ملک حمد در سخنرانی خود در دیدار با شرکت کنندگان ارشد کنفرانس گفت و گوی منامه که دیروز به پایان رسید، بر تعهد بحرین به «گشودن کانال‌های ارتباطی برای رسیدگی به هر گونه مسئله باقی مانده، به عنوان نمونه ای از چگونگی حل این مسائل بین کشورهای برادر و دوست» در تلاش برای حفظ وحدت کشورهای شورای همکاری خلیج تأکید کرد.

پادشاه بحرین همچنین خواستار حفاظت از امنیت دریایی و تضمین آزادی دریانوردی بین‌المللی در برابر اقدامات تهاجمی شد.

وی بر «تضمین امنیت دریایی منطقه در برابر هرگونه اقدام خصمانه، و حفاظت از آزادی دریانوردی و مسیرهای دریایی تجاری که در خدمت کل اقتصاد جهانی هستند» تأکید کرد.

ملک حمد همچنین گفت: خاورمیانه منطقه ای است که برای کل جهان اهمیت حیاتی دارد، اما در عین حال منطقه ای است که امنیت و ثبات آن همچنان در معرض چالش‌های بسیاری است.

وی افزود: در پادشاهی بحرین همان‌طور که اخیراً در توافقنامه ابراهیمی تأکید شده‌است، ما به صلح، گفت و گو و همزیستی متعهد بوده و هستیم. این توافقنامه‌های تاریخی رویکرد اصولی و شجاعانه ما را برای دستیابی به صلح به عنوان هدف عالی منطقه و همه مردم آن را تأیید می‌کند.

از سوی دیگر، عبداللطیف الزیانی وزیر امور خارجه بحرین روز گذشته در حاشیه مجمع گفت و گوی منامه با برت مک گورک هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه و آفریقا در امنیت ملی ایالات متحده آمریکا دیدار کرد.

در این دیدار مسیر روابط نزدیک تاریخی و مشارکت راهبردی بحرین و آمریکا و راه‌های تقویت همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های مشترک دو کشور و منافع کشورهای منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای