شیوع «امیکرون»؛ توقف پروازها بین سعودی و هفت کشور آفریقایی 

شیوع «امیکرون»؛ توقف پروازها بین سعودی و هفت کشور آفریقایی 

یکشنبه, 28 نوامبر, 2021 - 14:00
قرنطینه اجباری پنج روزه برای مسافران هفت کشور آفریقایی (الشرق الاوسط)
وزارت کشور سعودی یکشنبه (۲۸ نوامبر) از توقف پروازها بین سعودی و هفت کشور آفریقایی دیگر خبر داد که به دلیل شیوع سویه «امیکرون» در برخی کشورها و تردد مبتلایان از آفریقا به کشورهای دیگر اجرا می شود.

یک مقام مسئول در وزارت کشور اظهار کرد «پروازها بین سعودی و جمهوری مالاوی و جمهوری زامبیا و جمهوری ماداگاسکار و جمهوری آنگولا و جمهوری سیشل و موریس و جمهوری کومور با توجه به بخشنامه سابق درباره ممنوعیت موقتی ورود مسافران برخی از کشورها به سعودی به دلیل شیوع همه گیری کرونا و نیز به دلیل پیگیری تحولات کرونا و گزارش موسسات بهداشتی سعودی درباره شیوع سویه جدید امیکرون Omicron و رصد تردد برخی از مبتلایان به سویه جدید به کشورهای دیگر متوقف می شود».

طبق بخشنامه جدید ورود مسافران غیر تبعه سعودی از طریق پروازهای مستقیم یا غیر مستقیم کشورهای مزبور متوقف شده است. ورود مسافرانی که دستکم ۱۴ روز در یکی از کشورهای مندرج در لیست سبز سعودی (کشورهایی که ورود مسافر از آنجا بلامانع است) سپری کنند بلامانع است. 

کلیه مسافران از کشورهای لیست سبز سعودی از جمله اتباع سعودی -واکسن زده ها و واکسن نزده ها- باید پنج روز قرنطینه شوند.

وزارت کشور سعودی جمعه (۲۶ نوامبر) از توقف ورود مسافران هفت کشور آفریقایی خبر داد که این برنامه شامل حال مسافران از آفریقای جنوبی و نامبیا و بوتسوانا و زیمبابوه و موزامبیک و لسوتو و اسواتینی می شود.

وزارت کشور سعودی تاکید کرد «مسافران کشورهای یاد شده یا کشورهایی که در بخشنامه های سابق در فهرست کشورهای پرخطر قرار گرفته اند و نیز مسافرانی که از اول نوامبر ۲۰۲۱ از این کشورها ترانزیت داشته اند موظفند به هنگام ورود به سعودی نتیجه منفی تست پی سی آر خود را نشان دهند یا پس از ورود به کشور این تست را انجام دهند».

این مسئول یادآور شد «اقدامات و دستورالعمل ها مورد ارزیابی مستمر موسسات بهداشتی سعودی قرار دارد تا با توجه به تحولات همه گیری در جهان اقدامات لازم اجرا شود. به اتباع و مقیمان سعودی توصیه می شود تا اطلاع ثانونی به کشورهای یاد شده سفر نکنند».

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای