«امیکرون» تا حالا در سعودی دیده نشده است

«امیکرون» تا حالا در سعودی دیده نشده است

یکشنبه, 28 نوامبر, 2021 - 19:00
دکتر محمد العبد العالی سخنگوی رسمی وزارت بهداشت سعودی (الشرق الاوسط)

وزارت بهداشت سعودی یکشنبه (۲۸ نوامبر) گفت «موارد ابتلا به سویه جدید کرونا موسوم به «امیکرون» تا حالا در سعودی دیده و تایید نشده است».

دکتر محمد العبد العالی در نشست خبری در مورد تحولات کرونا در سعودی افزود «واکسیناسیون بهتر روش برای عدم ابتلا به سویه های جدید بوده و همه باید سریعا واکسن بزنند تا جامعه در امان بماند».

دکتر العبد العالی تاکید کرد «شیب منحنی مبتلایان در سعودی تغییر نکرده و ۲۴ مبتلای دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به آمار کلی اضافه شده و تعداد کل بیماران به ۵۴۹ هزار و ۶۹۵ نفر رسید. ۳۲ بیمار دیگر بهبود پیدا کرده و آمار بهبود یافتگان در کشور ۵۳۸ هزار و ۸۵۶ نفر است. آمار فوتی ها پس از یک مورد مرگ در شبانه روز گذشته به ۸ هزار و ۸۳۳ نفر رسیده است».

از سوی دیگر، مدیر اجرایی سازمان کل بهداشت «وقایه» خاطر نشان کرد «موارد ابتلا به سویه جدید «امیکرون» هنوز در سعودی دیده نشده و با موسسات بین المللی برای جلوگیری از شیوع گسترده این سویه جدید و گونه های دیگر در حال ارزیابی خطرات هستیم».

سرهنگ طلال الشلهوب سخنگوی وزارت کشور گفت «در یک هفته گذشته ۸۷۱ مورد تخلف بهداشتی در ارتباط با دستورالعمل های کرونا داشتیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای