سنجش قدرت بین الکاظمی و رقبا

سنجش قدرت بین الکاظمی و رقبا

دوشنبه, 29 نوامبر, 2021 - 00:15

در حالی که عراقی‌ها منتظر ارائه شواهد مرتبط با سوءقصد به مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر بودند، قوه قضائیه عراق حکم بازداشت یک فرد نزدیک به ایران را صادر کرد.

یک سند قضایی نشان داد که دادگاه تجدیدنظر نجف، حکم بازداشت حمید الحسینی روحانی که سمت ریاست اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی تحت حمایت مالی ایران را برعهده دارد، به اتهام تروریسم صادر کرده است.

 همچنین به همین اتهام، حکم بازداشت شخص دیگری به نام عمار ابراهیم طلال البوعامر را صادر کرد.

 ناظران صدور این احکام در استان نجف را به حمله موشکی چند ماه گذشته به ساختمان مرکز گفت‌وگوی الرافدین در مرکز شهر نجف ربط دادند.

با تکمیل شمارش مراکز مورد مناقشه توسط کمیساریای عالی مستقل انتخابات و ارائه نتایج به مقامات قضایی، الکاظمی و مخالفانش در نیروهای چارچوب هماهنگی تنش دوجانبه را تشدید و برخی از شواهد و مدارک را در راستای آزمون قدرت بین دو طرف منتشر کردند.

مخالفان نتایج انتخابات که پیشتر اعلام کرده بودند، مدارک تقلب را به قوه قضائیه و سازمان ملل ارائه کرده اند، خود را برای دور جدیدی از رویارویی با حکومت آماده می کنند.

آنها کمیساریای عالی مستقل انتخابات را متهم می کنند که تابع اراده های داخلی و خارجی است که منجر به «سرقت» آرای آنها شده است.

همزمان با اعلام مشرق عباس مشاور سیاسی نخست وزیر مبنی بر اینکه به زودی شواهدی مبنی بر تلاش برای ترور الکاظمی منتشر می شود، قیس الخزعلی رهبر «عصائب اهل الحق» در توئیتی با اشاره به در دست داشتن اطلاعاتی در مورد تقلب در انتخابات نوشت: «دیروز گفتیم ممکن است مدرک داشته باشیم و امروز داریم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای