افتتاحیه خیره‌کننده جام جهانی عربی در دوحه

افتتاحیه خیره‌کننده جام جهانی عربی در دوحه

این مسابقات با حضور امیر قطر، روسای جمهور لبنان و فلسطین و اینفانتینو آغاز شد
چهارشنبه, 1 دسامبر, 2021 - 00:15
فیروز خواننده لبنانی از طریق فناوری هولوگرام در افتتاحیه حضور داشت (رویترز)

هزاران هوادار عرب از داخل ورزشگاه البیت در دوحه پایتخت قطر، شاهد مراسم افتتاحیه مسابقات جام جهانی کشورهای عربی بودند که پس از ۹ سال وقفه دوباره ازسرگرفته شد.

تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر دهمین دوره این مسابقات را افتتاح کرد و پس از آن، بازی قطر و بحرین برگزار شد که با برتری یک بر صفر میزبان به پایان رسید.

این آیین، با یک نمایش عظیم هنری و موسیقایی، با حضور روسای جمهور و مقامات عربی و خارجی از جمله میشل عون رئیس‌جمهور لبنان و محمود عباس رئیس فلسطین و جیانی اینفانتینو رئیس فیفا برگزار شد.

به نوبه خود، اینفانتینو در سخنرانی کوتاهی به زبان عربی، خواستار همکاری با یکدیگر برای موفقیت این مسابقات شد.

برای اولین بار جام جهانی کشورهای عربی زیر چتر فدراسیون بین‌المللی (فیفا) در رقابت‌هایی برگزار می‌شود که به عنوان تمرین کوچکی برای جام جهانی عمل می‌کند که در پایان سال ۲۰۲۲ برای اولین بار در خاورمیانه و جهان عرب به میزبانی کشور خلیجی قطر برگزار می‌شود.

تیم سعودی کار خود را در این مسابقات امروز با دیدار با همتای اردنی خود در استادیوم شهر آموزش در گروه سوم آغاز می‌کند.

سبزپوشان در تقابل مستقیم در تمامی تورنمنت‌ها و بازی‌های دوستانه و رسمی برتر از حریف اردنی خود است، به طوری که در ۱۲ مسابقه، سعودی ۶ برد، اردن ۴ برد و دو تساوی رقم خورده‌است.

تیم تونس روز گذشته در آغاز اولین حضور خود در جام ملت‌های عرب، با نتیجه ۵ بر یک همتای موریتانی خود را در گروه دوم در هم کوبید. رویارویی عراق و عمان نیز در رقابت‌های گروه اول با تساوی یک بر یک به پایان رسید.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای