«زمستان طنطوره» ۲۱ دسامبر آغاز می شود

«زمستان طنطوره» ۲۱ دسامبر آغاز می شود

موسیقی و سینما روباز و مسابقات قهرمانی چوگان کویر
پنجشنبه, 2 دسامبر, 2021 - 13:45

جشنواره فرهنگی موسیقی «زمستان طنطوره» از ۲۱ دسامبر به مدت ۶ هفته در «العلا» نگین تمدن و میراث انسانی سعودی برگزار می شود.

کنسرت «آهنگ های کلاسیک زیر نور شمع» رویداد مهم و جدید این جشنواره است که در منطقه الحجر در روزهای ۲۴ و ۳۱ دسامبر برگزار می شود. الحجر در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. صدها شمع با پس زمینه جالب و منحصر به فرد در محوطه بزرگ آثار باستانی نبطی ها متعلق به بیش از دو هزار سال پیش روشن خواهد شد.

استیفان لمبارد به همراه گروه نوازندگان معروف جهان زیر نور شمع چندین قطعه جالب و زیبایی از آهنگ های کلاسیک و معاصر عربی و خارجی اجرا می کند.

دیوید بست ویولونیست و دورت روس نوازنده ویولنسل و سیمون استینگل نوازنده عود هم در این کنسرت همنوازی می کنند که یک کنسرت باشکوه و پر احساس و نقطه تلاقی موسیقی شرقی و غربی خواهد بود.

جشنواره «زمستان طنطوره» در راستای پررنگ کردن نقش العلا در حوزه سینما تجربه نوینی برای علاقمندان به سینما فراهم می کند. «سینما الحوش» به عنوان یک تجربه جدید در فضای باز در محله الجدیده نزدیک به محله قدیمی العلا برگزار می شود و دو فیلم در شیفت عصر از سه شنبه تا شنبه هر هفته روی پرده می روند.

این فیلم ها دستچینی از فیلم های جشنواره های بین المللی مثل جشنواره کن و جشنواره ونیز خواهند بود که به طور اختصاصی و برای اولین در سعودی به نمایش گذاشته می شوند. پکیج متنوعی از فیلم های سعودی و آثار کلاسیک دنیا و فیلم های معاصر و افغانی و مستند و فیلم های قدیمی هم پخش می شود.

مسابقات بین المللی استقامت اسب سواری CEI2  برای سومین بار در ۲۹ ژانویه ۲۰۲۲ با همکاری فدراسیون اسب سواری سعودی در فاصله ۱۲۰ کیلومتری در بیابان در ۴ مرحله برگزار می شود. 


کمیسیون سلطنتی و فدراسیون چوگان سعودی برای دومین بار جام قهرمانی چوگان در ۱۱ و ۱۲ فوریه در العلا با حضور ۴ گروه در میدان چوگان در بیابان برگزار می کنند.

برنامه های متنوع دیگری هم در این جشنواره وجود دارد که فضای خوشی و شادی را برای مردم در طبیعت شگفت انگیز و جاده های خاکی فراهم می کند؛ مثل ردپای شاعران که اجرای شعر به سبک نوین در واحه فرهنگ و شرح حال ابن بطوطه در محله قدیمی را شامل می شود. جشنواره مرکبات در تعطیلات آخر هفته برای دو هفته پیاپی در ماه ژانویه با مجموعه متنوعی از محصولات العلا برگزار می شود. برنامه های موسیقی و غرفه های صنایع دستی در این جشنواره هم برپا می شود و کشاورزان بومی محصولاتشان را به فروش می گذارند.

سالن کنسرت های «مرایا» صحنه هنرنمایی هنرمندان عرب و خارجی در جشنواره امسال «زمستان طنطوره» خواهد بود. آندریا بوچلی دوباره به العلا بازخواهد گشت و عبد الرحمان محمد آهنگساز فی البداهه و خواننده سعودی هنرنمایی خواهد کرد و این برنامه از کانال یوتیوب عبد الرحمان محمد که در ۲۰۰۸ راه اندازی کرد پخش می شود.

عمر خیرت پیانیست و آهنگساز معروف مصری مهمان دیگر «مرایا» خواهد بود و به دنبال آن کنسرت ماجده الرومی خواننده سرشناس لبنانی برگزار می شود.

این کنسرت ها در «مرایا» برگزار می شود که به آن رستوران بالای پشت بام اضافه و توسط جیسون آترتون آشپز سرشناس جهان که ستاره میشلن دارد اداره می شود.

عبد الرحمان محمد در ۷ ژانویه ۲۰۲۲ و عمر خیرت آهنگساز مصری در ۱۴ ژانویه و آندریا بوچلی ۲۱ ژانویه و ماجده الرومی ستاره عرب ۲۸ ژانویه ۲۰۲۲ کنسرت دارند.

فروش بلیت کنسرت های هنرمندان عبد الرحمان محمد و عمر خیرت و ماجده الرومی از ۲۵ نوامبر آغاز شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای