محمد بن سلمان و مکرون دربارهٔ زمینه‌های شراکت و تحولات خاورمیانه گفت‌وگو کردند

محمد بن سلمان و مکرون دربارهٔ زمینه‌های شراکت و تحولات خاورمیانه گفت‌وگو کردند

شنبه, 4 دسامبر, 2021 - 15:30
استقبال محمد بن سلمان از مکرون در کاخ السلام جده (واس)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی امروز (شنبه) در کاخ السلام در جده از امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه استقبال کرد.


در ابتدای این دیدار، ولیعهد سعودی به رئیس‌جمهور فرانسه خوشآمد گفت و مکرون نیز از سفر به پادشاهی و دیدار با ولیعهد ابراز خوشحالی کرد.

شاهزاده محمد بن سلمان نیز سلام خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز را به مکرون ابلاغ کرد، مکرون نیز متقابلاً سلام خود را به خادم حرمین شریفین ابلاغ کرد.


در این دیدار، جنبه‌های روابط سعودی و فرانسه و زمینه‌های شراکت بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت. علاوه بر این، در مورد چشم‌انداز همکاری‌های دوجانبه و فرصت‌های توسعه آن مطابق با چشم‌انداز ۲۰۳۰ پادشاهی رایزنی شد.


در این دیدار، آنها آخرین تحولات خاورمیانه و تلاش‌ها برای دستیابی به ثبات و صلح بین‌المللی، علاوه بر تبادل نظر در مورد تعدادی از مسائل و موضوعات مورد اهتمام مشترک را بررسی کردند.


در همین رابطه، شاهزاده محمد بن سلمان با حضور شاهزاده سلمان بن حمد آل خلیفه ولیعهد و نخست‌وزیر پادشاهی بحرین، شاهزادگان و وزرا، یک ناهار کاری برای امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه برگزار کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای