شراکت نیوم با «مرسدس بنز ای کیو فرمولا ای» در رویکرد تغییر

شراکت نیوم با «مرسدس بنز ای کیو فرمولا ای» در رویکرد تغییر

نیل کوپلند: نیوم راه را برای آینده‌ای سبز در اتومبیل‌رانی هموار می‌کند
سه شنبه, 21 دسامبر, 2021 - 19:15
طراحی خلاقانه ناشی از همکاری استثنایی بین نیوم و مرسدس که در قالب خودروهای الکتریک فرمول E عرضه خواهد شد.. در حاشیه عکس، نیل کوپلند (الشرق الاوسط)

نیل کوپلند مدیر شراکت های ورزشی در نیوم تأکید کرد که نیوم و مرسدس EQ فرمول E دیدگاه یکسانی برای رهبری تغییر در دنیای موتوراسپرت دارند، زیرا این امر بخشی از اهداف اصلی شراکت آنهاست و دو طرف متعهد به دنبال کردن ایده‌های پیشگام و به کارگیری نوآوری پایدار در بخش‌های مختلف از جمله تحرک و ورزش هستند.

کوپلند اظهار کرد که نیوم نه تنها ذهن‌های درخشان و بهترین استعدادهای سعودی را جذب و رشد می‌دهد، بلکه راه را از طریق این پروژه جاه‌طلبانه برای نسل بعدی پیشگامان و مبتکران در پادشاهی و خارج از کشور هموار می‌کند. یک نمونه قابل توجه از تعهد نیوم به سرمایه گذاری و پرورش استعدادها در پادشاهی، برنامه آموزش شغلی فارغ التحصیلان (GROW) آن است.

مدیر شراکت های ورزشی نیوم ادامه داد: برای انتخاب بهترین استعدادها از سراسر پادشاهی، نیوم برنامه GROW را برای فارغ التحصیلان طراحی کرده است که آموزش حرفه ای و تجربه کاری در یکی از جاه طلبانه ترین پروژه های جهان را ارائه می دهد.

در میان اولین دسته انتخاب شده، دو فارغ التحصیل واجد شرایط به تیم فرمول E مرسدس EQ فرستاده شدند تا تجربه عملی در زمینه های مربوطه خود کسب کنند. ابتکار بورس تحصیلی یکی از آرزوهای بسیاری است که ما قصد داریم از طریق شراکت به آن دست یابیم، که به نوبه خود انتقال دانش و فرصت یادگیری از یک سازمان برجسته و پیشگام در زمینه خود مانند تیم مرسدس EQ فرمول E را افزایش می دهد. تیم مرسدس و نیوم جاه طلبی یکسانی برای ایجاد آینده ای سبز دارند و الهام بخشیدن و توانمندسازی نسل بعدی استعدادها بخشی جدایی ناپذیر از این جاه طلبی است.

احمد الحسین یکی از اعزام شدگان برنامه بورس تحصیلی نیوم برای آموزش حرفه ای به تیم مرسدس EQ فرمول E، در مورد برنامه بورس تحصیلی، دستاوردهای آن و تجربیاتی که از طریق آن لمس کرده، گفت: «برای من، دانش فنی که مستقیماً از کارشناسان برجسته در زمینه موتوراسپرت دریافت می‌کنم، یکی از نکات برجسته‌ای است که در طول تمریناتم با تیم مرسدس بنز ای کیو فرمولا ای به دست آوردم. من به عنوان یک مهندس طراحی مکانیک، این فرصت را دارم که از آنها پشتیبانی کنم و در بهبود عملکرد تیم در مسابقات مشارکت کنم. این نقش همچنین شامل طراحی ابزارهای مورد استفاده مکانیک ها و مهندسان برای آماده سازی اتومبیل های مسابقه ای و همچنین طراحی قطعات مکانیکی داخل اتومبیل برای اطمینان از دوام و استحکام اتومبیل است. به خودی خود، کار و زندگی در یک مکان جدید و یک فرهنگ جدید مرا تشویق کرد تا از حالت عادی و روتین خارج شوم و چیزهای جدیدی را کشف کنم. بنابراین، از زمانی که در آگوست گذشته تمرینات خود را با تیم شروع کردم، متوجه پیشرفت فزاینده ای هم از نظر حرفه ای و هم از نظر شخصی در مهارت ها و توانایی هایم شده ام».

وی در مورد فرصت بورسیه ای که دریافت کرده است، گفت: «من از این فرصت منحصر به فرد و اینکه بخشی از برنامه نوآورانه  نیوم برای فارغ التحصیلان (GROW) هستم سپاسگزارم. این برنامه بستر، ابزار و تخصص مناسب را برای توسعه استعدادهای سعودی و آشکارسازی پتانسیل آنها فراهم می کند. من معتقدم که کار با تیم مرسدس فرمول E و درک و به اشتراک گذاشتن طرز فکر یک تیم برجسته و قهرمان جهان، تجربه منحصر به فردی را برای من فراهم می کند».

وی ادامه داد: «خوشحالم که ورزش خودروهای برقی شاهد رشد قابل توجهی در منطقه عربی و به ویژه در پادشاهی عربی سعودی است و همچنین خوشحالم که بخشی از ورزشی هستم که مفهوم پایداری را ترویج می کند».

از سوی دیگر، یان جیمز مدیر تیم مرسدس Q فرمول E تأکید کرد که چالش های جدید زیادی در فصل هشتم و قصد تیم برای دفاع از عنوان جهانی خود وجود دارد.

او ادامه داد: «بدون شک، شرکت مرسدس AMG با عملکرد بالا در بریکس‌ورث، همراه با تیم‌های مسابقه فرمول 1 و فرمول E در براکلی، ترکیبی قوی و هیجان‌انگیز را شکل داده است. این را می توان در همکاری ما با موتورهای مرسدس ای ام جی با عملکرد بالا در بریکسورث نیز مشاهده کرد.

او افزود: «من فکر می کنم دانشی که ما را قادر می سازد از کار و توسعه در نتیجه مشارکت مرسدس بنز در F1 بهره مند شویم، قبلاً رخ داده است. ما امیدواریم که بخشی از آن را از طریق کار توسعه در فرمول E بازگردانیم تا واحد قدرت F1 در آینده تا حد امکان قدرتمند باقی بماند».

او اظهار کرد که فرمت جدید مقدماتی برای هواداران هیجان‌انگیزتر خواهد بود و چالش‌های جدیدی را برای رانندگان و تیم‌ها به همراه خواهد داشت و جدای از آن، فکر می‌کنم دوباره تمرکز بیشتری روی عملکرد خواهد بود.

او تاکید کرد که فصل هشتم نه برای تیم، بلکه برای مسابقه فرمول E بهترین خواهد بود، زیرا «در طول سال ها پس از معرفی فرمول E، آنها شاهد پیشرفت در سری و سطح مسابقات بوده اند».

وی ادامه داد: «همه‌گیری (کووید-19) به سرعت نسبتاً صعودی مسابقه کمک کرده است و توانایی برگزاری رویدادها به طور کلی بسیار دشوار بوده است. فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی (فیا)، تیم عملیاتی فرمول E و همه کسانی که درگیر هستند برای حصول اطمینان از توانستن در انجام مسابقه سزاوار همه تقدیر هستند. ما امیدواریم که اکنون به نقطه ای رسیده باشیم که در مورد میزبانی رویدادها همه چیز به حالت عادی بازگشته باشد».

او اضافه کرد که مقررات جدید فصل 8 واقعاً یک بار دیگر خودروهای Gen 2 را زنده می کند و اینکه آنها یک 9 یا 10 ماه فوق العاده هیجان انگیز را در پیش دارند و همه اعضای تیم برای کار پیش رو کاملاً آماده هستند.

تیم مرسدس EQ فرمول E در اولین حضور خود روی سکو رفت. فصل افتتاحیه با اولین برد، اولین مسابقه دوبل و نایب قهرمانی در رده بندی تیمی قهرمانی جهان به پایان رسید.

فصل دوم به همان ترتیب آغاز شد که با پیروزی به پایان رسید، جایی که نیک دی وریس در اواخر فوریه 2021 در الدرعیه و پس از پنج ماه و 20 روز به اولین پیروزی خود دست یافت. این تیم که به عنوان اولین قهرمان جهان در تاریخ فرمول E در پایان فصل در برلین تاج گذاری شد، عنوان قهرمانی را به دست آورد.

از سوی دیگر، نیک دی وریس موتورسوار جهانی گفت که فرمت جدید در مسابقات قهرمانی جهان بر خلاف فرمت قبلی، برای همه عادلانه تر و منصفانه تر خواهد بود و به شدت از آن حمایت خواهد کرد.

وی اظهار کرد که قدرت در دسترس خودروهای Gen2 در مسابقه و قدرت در وضعیت تیم تغییر چندانی نخواهد داشت. با این حال، به ویژه به لاستیک های عقب فشار بیشتری وارد می کند که می تواند اهمیت بیشتری به مدیریت تایرهای مسابقه ای در کنار همه چیزهایی که باید در مورد آنها فکر کرد، بدهد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای