مرحله نخست داکار سعودی 2022؛ ناصر العطیه اول شد

مرحله نخست داکار سعودی 2022؛ ناصر العطیه اول شد

دوشنبه, 3 ژانویه, 2022 - 12:00
بخشی از مسابقات مرحله اول رالی در منطقه حائل (الشرق الاوسط)

ناصر العطیه راننده قطری تیم «تویوتا»، مرحله اول رقابت‌های رالی داکار 2022 در کلاس T1 در سعودی را با صدرنشینی و در 3 ساعت و 30 دقیقه و 53 ثانیه به پایان رساند.

سباستین لوب راننده فرانسوی تیم «بی آر ایکس» نیز با تاخیر 12 دقیقه و 44 ثانیه نسبت به نفر اول در جایگاه دوم قرار گرفت و مارتین پروکوپ از چک نیز در جایگاه سوم ایستاد. 


در گروه 3 (چهارتایی) موسوم به کوادز نیز لایسودا کانچیوس از لیتوانی با زمان 6 ساعت و 15 دقیقه و 37 ثانیه در مرکز نخست ایستاد. الکساندر ماکسیموف از روسیه و پابلو کوپته از آمریکا در رتبه های بعدی قرار گرفتند. 

در رده موتورسیکلت، دانیل سندرز استرالیایی راننده تیم گازگاز، در مرحله اول با زمان 4 ساعت و 38 دقیقه و 40 ثانیه در جایگاه نخست قرار گرفت و پابلو کوئینتانیلا و ماتیاس والکنر به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند. 

 در رده کامیون، دمیتری سوتنیکوف راننده تیم «کاماز» این مرحله را با زمان 4 ساعت و 6 دقیقه و 22 ثانیه به پایان رساند و 31 ثانیه از هم تیمی خود ادوارد نیکولایف جلوتر بود. رانندگان اهل چک الک لوپراس و براگا در جایگاه سوم قرار گرفتند.


در رده خودروهای سبک بیابانی T3، راننده آمریکایی ست کوینترو با زمان 4 ساعت و 21 دقیقه و 35 ثانیه مقام اول این رده را کسب کرد. او مدافع عنوان قهرمانی این کلاس چالیکو لوپز از شیلی را با یک دقیقه و 58 ثانیه شکست داد. سباستین اریکسن در رتبه سوم قرار گرفت.

در رده خودروهای سبک بیابانی T4، آرون دومزالا از لهستان با زمان 4 ساعت و 23 دقیقه و 19 ثانیه مقام اول را کسب کرد. او با اختلاف دو دقیقه و هفت ثانیه از جونز آستین آمریکایی پیش افتاد. لوپه دی اولیویرا برزیلی نیز سوم شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای