کوهستان "اللوز" در سعودی سفید پوش شد

کوهستان "اللوز" در سعودی سفید پوش شد

یکشنبه, 2 ژانویه, 2022 - 18:30
مردم برای لذت بردن از هوای برفی به کوهستان اللوز (بادام) می روند (واس)

همزمان با آغاز سال نو بلندی های منطقه کوهستانی اللوز (بادام) در تبوک در شمال غرب سعودی و اطراف آن و استان طریف شنبه (۱ ژانویه) سفید پوش شدند و دما به زیر صفر رسید.

مردم که هر ساله به این آب و هوای دلپذیر در منطقه عادت کرده اند در بالای کوه چادر زدند و برخی هم صبح زود کوهنوردی می کنند و از آب و هوا لذت می برند.
مردم بالای کوه برای لذت بردن از آب و هوا چادر می زنند (واس)


عکس های فراوانی از کوهستان بادام در شبکه های اجتماعی دست به دست شد و یکشنبه (۲ ژانویه) هوای به شدت مه آلود در ارتفاعات زیبایی خاصی به منطقه بخشید.

حسین القحطانی سخنگوی اداره ملی آب و هواشناسی در گفتگو با «الشرق الاوسط» گفت «از ۲۰۰۸ تا حالا که ۲۰۲۲ هستیم همیشه در ارتفاعات از جمله کوهستان بادام بارش برف داشتیم چون جبهه هوای سرد از قطب که به سمت این منطقه می آید با بارش باران هم همراه است و در کشورهای نزدیک مثل روسیه و سوریه و اردن و لبنان نیز بر اثر این جبهه هوا سرد می شود».

دختری چتر به دست در هوای برفی منطقه کوهستانی اللوز (واس)  


القحطانی توضیح داد «هوا در سعودی طی سه ماه اول زمستان سرد شد و به یک درجه زیر صفر هم رسید و هوای برفی در ارتفاعات کوهستانی تبوک داشتیم. پیش بینی من این است که دمای هوا در زمستان پایین بماند و حتی هوا با توجه به جبهه های هوای سرد دیگر سردتر هم خواهد شد و شاهد بارش برف بیشتری خواهیم بود».

القحطانی توضیح داد «جبهه های هوای سرد در ابتدا بخش های شمالی سعودی را تحت تاثیر قرار می دهد و شاهد بارش برف خواهیم بود اما هوا در برخی از بخش های مرکزی و شرقی در چند سال پیش سردتر از بخش های شمالی بود. 

موارد معدودی نیز در مناطق دیگر بارش برف داشتیم مثل پارسال که کوه های بللسمر واقع در جنوب سعودی سفید پوش شد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای