یونیفل «بازیگران مؤثر» در جنوب لبنان را به حمله به سربازان خود متهم کرد

یونیفل «بازیگران مؤثر» در جنوب لبنان را به حمله به سربازان خود متهم کرد

کندیس آردل معاون مدیر دفتر اطلاع‌رسانی یونیفل
پنجشنبه, 6 ژانویه, 2022 - 06:45

نیروهای حافظ صلح مستقر در جنوب لبنان (نیروهای یونیفیل)، دربارهٔ حمله شب گذشته مهاجمان به نیروهای خود در منطقه بنت جبیل بیانیه شدیداللهجه ای منتشر کرد.

کندیس آردل معاون مدیر دفتر اطلاع‌رسانی یونیفل در بیانیه ای اعلام کرد: «حمله به سربازانی که در خدمت صلح هستند، نقض قوانین لبنان و قوانین بین‌المللی تلقی می‌شود».

وی دولت لبنان را به انجام تحقیقات سریع، فراگیر و محاکمه عاملان این جرم فراخواند. وی همچنین «بازیگران مؤثر در جنوب لبنان» را محکوم کرد و آنها را مسئول این اقدامات دانست و گفت که «ساکنان منطقه را برای خدمت به اهداف خود بازیچه کرده‌اند».

در بعد سیاسی، دیروز دیداری بین میشل عون رئیس‌جمهور و نجیب میقاتی نخست‌وزیر برگزار شد که طی آن، تماس سه جانبه با نبیه بری رئیس پارلمان برقرار شد. میقاتی دیدار خود با عون را «ثمربخش» توصیف کرد.

«الشرق الاوسط» مطلع شد که عون، بری را در جریان تماس بین آنها با تمایل خود برای «گشودن صفحه جدید» و قصد او برای امضای فرمانی برای برگزاری یک جلسه فوق‌العاده پارلمان آغاز کرد.

 با این حال، پیش نویس صادر شده توسط عون مدت زمان جلسه را تنها به ۱۵ روز محدود کرد که اعتراض بری را برانگیخت و تأکید کرد که جلسه باید تا تاریخ جلسه عادی مارس آینده تمدید شود.

منابع پارلمانی اشاره کردند که بری به نجیب میقاتی اطلاع داده‌است که طومار پارلمانی مبنی بر الزام رئیس‌جمهور و دولت به برگزاری جلسه ادامه دارد و به زودی آماده می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای