العطیه پیشتاز مرحله چهارم رالی داکار سعودی شد.. غافلگیری الراجحی

العطیه پیشتاز مرحله چهارم رالی داکار سعودی شد.. غافلگیری الراجحی

باره‌دا از اسپانیا در صدر موتورسواران.. بن سعیدان پیشروی کرد
پنجشنبه, 6 ژانویه, 2022 - 00:30

یزید الراجحی از سعودی پس از اینکه به عنوان اولین شرکت کننده به پایان طولانی‌ترین مرحله رالی داکار از القیصومه تا ریاض رسید، پس از دریافت جریمه زمانی به دلیل سرعت بیش از حد خود، به رتبه پنجم بازگردانده شد، این در حالی است که ناصر العطیه راننده قطری تویوتا، در مرحله رقابت ماشین‌ها پیشتاز شد.


به گزارش «داکار»، یک دقیقه به زمان یزید الراجحی اضافه شد تا او به مقام پنجم سقوط کند و او پیشتازی رقابت‌ها را به العطیه که در رده‌بندی کلی مسابقه پیشتاز است، تحویل دهد.

در رقابت ماشین‌ها به ترتیب ناصر العطیه - تویوتا، سباستین لوب - بحرین اکستریم و کارلوس ساینس - آودی اول تا سوم شدند. پس از آنها یاسر بن سعیدان راننده سعودی مینی و یزید الراجحی راننده سعودی تیم اووردرایو جایگاه‌های چهارم و پنجم را در اختیار گرفتند.


 مسابقات رالی طی دو روز آینده در مرحله پنجم و ششم در منطقه ریاض ادامه خواهد یافت و به دنبال آن یک روز تعطیل برای همه در ۸ ژانویه پیش از حرکت به سمت مرحله هفتم از ریاض به منطقه الدوادمی در نظر گرفته شده‌است.

در بخش موتور نیز خوان باره‌دا از اسپانیا از تیم مانستر انرژی هوندا در جایگاه نخست، پابلو کینتانیا از شیلیاز تیم مانستر انرژی هوندا به عنوان دوم و روی گونسالوز از پرتغال برای تیم شرکو در مرکز شوم قرار گرفتند.


در رقابت کامیون‌ها نیز ادوارد نیکولایف- اوگنی یاکوولف-ولادیمیر ریباکوف از تیم کاماز مستر، آنتون شیبالوف-دیمیتری نیکیتین-ایوان تاتارینوف از تیم کاماز مستر و یانوس فان کاسترن-مارسل اسنایدر-دارک ردوالد از تیم دروی اویکو اول تا سوم شدند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای