برنامه خلاقانه و متنوع در جشن روز سعودی در اکسپوی دبی

برنامه خلاقانه و متنوع در جشن روز سعودی در اکسپوی دبی

شنبه, 8 ژانویه, 2022 - 12:30

جشن «روز سعودی» در «اکسپو 2020 دبی»، روز جمعه، با فعالیت ها، برنامه ها، اجراهای فرهنگی و رویدادهای خلاقانه مختلف،

رشد و نهضت جاری در پادشاهی در همه زمینه ها در زیر چتر «چشم انداز 2030» برگزار شد.


ترکی الدخیل سفیر پادشاهی عربی سعودی در امارات طی سخنرانی خود در مراسم افتتاح بر استقبال کشورش از همگان و اشتیاق این کشور برای به اشتراک گذاشتن چشم انداز و جاه طلبی خود برای آینده مشترک مرفه با جهان تاکید کرد و ظرفیت های شهر ریاض برای میزبانی اکسپو 2030 را برشمرد.
وی همچنین به تنوع و فرصت‌های موجود در پادشاهی اشاره کرد که در محتوای متنوع رویدادها و فعالیت‌های «روز سعودی» منعکس شده است.

این برنامه با پخش سرود ملی سعودی و امارات در تئاتر ملل واقع در میدان الوصل وسط اکسپو آغاز شد. همچنین شاهد اجرای ارکستر سعودی، اجرای العرضه سعودی، نمایش تصویری و نوری با جلوه های صوتی بر روی گنبد الوصل، علاوه بر آتش بازی در میادین اکسپو به رنگ های پرچم سعودی بود.


«روز سعودی» شامل مجموعه ای از فعالیت ها و رویدادها بود که در چندین مکان در «اکسپو 2020 دبی» برگزار شد. به طوری که شامل یک شب موسیقی تحت عنوان «امجاد» بود که در آن هنرمند عرب محمد عبده و هنرمند عایض یوسف در تئاتر الیوبیل آواز خواندند.


علاوه بر آن، یک نمایش فرهنگی در میدان الوصل، و یک رژه فرهنگی در سراسر اماکن اکسپو، متشکل از تیم های اجرایی با لباس های محبوب و مدرن سعودی، یک برنامه مد سعودی، یک کنسرت، یک جشنواره موسیقی، و جشنواره تجربه سعودی برگزار شد. علاوه بر این، آسمان اکسپوی دبی شاهد پرواز شاهین های سبز بود. 


پاویون پادشاهی در «روز سعودی» سمینارها، سخنرانی ها و جلسات تبلیغاتی را برای فرصت های سرمایه گذاری در این کشور برگزار کرد. از جمله این برنامه ها می توان به جلسه «سرمایه گذاری در سعودی» و جلسه معرفی پروژه های بزرگ کشور اشاره کرد.
این رویداد به عنوان بخشی از تلاش‌های غرفه سعودی در اکسپو برای معرفی پادشاهی، چشم‌انداز و فرصت‌های عالی آن از طریق یک سری فعالیت‌های مستمر با محوریت: جامعه ای پر جنب و جوش، طبیعت، میراث و فرصت های سرمایه گذاری برگزار شد.پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای