بیحان آزاد شد، حوثی‌ها گریختند

بیحان آزاد شد، حوثی‌ها گریختند

شنبه, 8 ژانویه, 2022 - 00:15

شبه نظامیان حوثی دیروز جمعه از منطقه بیحان در استان شبوه (جنوب مأرب) فرار کردند، به طوری که این دومین باری بود که شبه نظامیان پس از متحمل شدن شکست سنگین، شنبه گذشته در منطقه عسیلان، می‌گریزند.

نیروهای «تیپ های غول پیکر» با حمایت ائتلاف حمایت از مشروعیت روز گذشته (جمعه) موفق شدند مرکز منطقه بیحان را آزاد کنند.

این اتفاق یک هفته پس از آغاز عملیات نظامی در شمال غرب استان شبوه، برای هموار کردن راه به سوی استان های البیضاء و مارب، در میان انتظار برای آزادسازی عین، آخرین منطقه شبوه، از چنگ شبه نظامیان حوثی رخ داده است.

نیروها همچنین دوراهی بیحان در میان شبوه و البیضا را آزاد کردند. در حالی که بقایای شبه نظامیان حوثی در حال فرار دیده شدند و از وادی خیر به سمت عقبه القنذع در منطقه نعمان در استان البیضاء عبور کردند.

به گفته منابع نظامی، جنگنده‌های ائتلاف حمایت از مشروعیت، قبل از هدف قرار دادن خودروها و عناصر در حال فرار به سمت البیضاء، حملات دردناکی را به استحکامات شبه‌نظامیان حوثی در کوه‌های مشرف به بیحان انجام دادند. این حملات تلفات شبه نظامیان را در جبهه های مختلف اطراف مأرب و شبوه دو برابر کرد.

بر اساس برآوردها، شبه‌نظامیان در طول دو ماه گذشته حدود 8 هزار جنگجوی خود را از دست داده‌اند و تعداد کشته‌شدگان آنها از فوریه 2021 به بیش از 30 هزار شبه‌نظامی رسیده است.

آزادسازی بیحان که شبه‌نظامیان در سپتامبر گذشته همراه با عسیلان و عین آن را اشغال کردند، راه را برای نیروهای غول پیکر و ارتش ملی یمن به سمت منطقه حریب و مناطق جنوبی مأرب باز خواهد کرد و همچنین راه را برای عملیات نظامی برای آزادسازی استان البیضاء باز کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای