جشنواره طراحی سعودی امروز در الدرعیه آغاز می‌شود

جشنواره طراحی سعودی امروز در الدرعیه آغاز می‌شود

گشایش مرحله جدیدی از فرهنگ خلاقانه 
یکشنبه, 9 ژانویه, 2022 - 23:30
منبت خط (خوشنویسی عربی با چوب)

جشنواره طراحی سعودی توسط اداره معماری و طراحی در منطقه جاکس در الدرعیه، امروز یکشنبه با شعار «ادامه - نوآوری - همکاری» آغاز می شود تا مرحله جدیدی از فرهنگ خلاقانه را در پادشاهی عربی سعودی کلید بزند.

این جشنواره به مدت سه هفته ادامه خواهد داشت و از همه طراحان دعوت شده تا در خلق تاریخ فرهنگی خلاق سعودی شرکت کنند.

خانم عبیر العیسی شرکت کننده و تاجر سعودی، که تیمی از صنعتگران را اداره می کند که به هنر منبت کاری مشغول هستند، می گوید که این تیم در تلاش است تا خط و خوشنویسی عربی را برای کنده کاری و حکاکی داستان هایی با الهام از عمق میراث سعودی اجرا کنند.

چندی پیش فروشگاه معروف «هارودز» در لندن از عبیر العیسی خواسته بود تا قطعاتی از محصولات خود را با هدف ارائه هدایای لوکس به مشتریان VIP عرضه کند.

در یک پروژه خلاقانه دیگر، خانم ود جمجوم طراح سعودی برای شرکت در این جشنواره از جده به ریاض سفر می کند تا برند خود که در اواخر سال 2019 راه اندازی کرده را به نمایش بگذارد.

او ماجرای پروژه خود را این گونه به روزنامه «الشرق الاوسط» می‌گوید: «من از جوانی طراحی را دوست داشتم و از 4 سال پیش آن را جدی گرفتم و شروع به طراحی روی بوم‌ها کردم، سپس به سراغ نقاشی‌ روی پارچه هودی رفتم. من از طرف خانواده ام تشویق شدم تا ادامه دهم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای