فشن شوی بی سابقه دولچه گابانا در العلا

فشن شوی بی سابقه دولچه گابانا در العلا

نمایش «لباس شوالیه» با ۱۲ اسب عربی
دوشنبه, 10 ژانویه, 2022 - 11:30


خاند مد دولچه گابانا، نشان کهن شیک پوشی ایتالیایی و شهر العلا در سعودی، وارث تاریخ و تمدن العلا یکجا جمع می شوند. این فشن شوی بی سابقه ۲۷ ژانویه در کوهستان عکمه برگزار می شود. صخره های این کوهستان باستانی هنوز نقش و نگارهای عرب های باستان و آثار هنری و فرهنگی شان را در دل خود جای داده است. 

فشن شوی «لباس شوالیه» بازتاب دهنده میراث باستانی و هنری تاریخی العلا است که با مشارکت یک کاروان با ۱۲ اسب عربی و تجهیزات ویژه اسب برگزار می شود. این نمایش طوری تنظیم شده که هارمونی اسب و مانکن ها را نشان می دهد و وقار شوالیه های عرب و شیک پوشی دلچه گوبانا را با نقش و نگارهای ویژه و آیتم های لوکس یکجا جمع می کند.

اسب های اصیل سعودی و استایل های شیک و باوقار دولچه گابانا با هنرنمایی اسب و سوارکار مهره های کلیدی این فشن شو هستند که توجه را به تجهیزات اصیل و بومی اسب و اهمیت العلا به عنوان نقطه تلاقی تمدن های بشریت در عصور گوناگون جلب می کند. این نمایش در سالن «مرایا»‌ (آینه ها) برگزار می شود. «مرایا» به عنوان بزرگ ترین ساختمان دارای نمای شیشه ای در گینس ثبت شده است.

فشن شوی دولچه گابانا در حقیقت نماد به رسمیت شناختن شهر العلا به عنوان زادگاه و بستر زیبایی و وقار است. العلا با بوی کهن تاریخ و هنر محور تمدن های شبه جزیره عرب بوده و شهر جذاب برای برندهای لباس جهان و برگزاری نمایش های لباس بی نظیر در دل منطقه زیبای بیابانی و کوه های سرافزار و بوی تاریخ العلا است. 

این مراسم جذاب فرصتی برای دیدار حضار با خیاط اصلی دولچه گابانا به نظر می رسد تا آیتم های مد نظر خود را از کالکشن منحصر به فرد این برند دست چین کنند. 

مجموعه  Alta Modaدر این میان با آیتم های صنایع دستی و بزرگداشت شاهکارهای شعر جهان خیلی جلب نظر می کند.

نمایش لباس شوالیه در عکمه توسط «Balich Wonder Studio» تنظیم شده و روی آداب و سنن اصیل و عشق به اسب عربی که در کل دنیا به زیبایی و وقار شهرت دارد تمرکز دارد. جبل عکمه به عنوان میزبان این فشن شو در حقیقت یکی از اماکن تاریخی و باستانی اصلی العلا است و در این محوطه یک شب نشینی فراموش نشدنی برای ابراز نوآوری در دوخت دستی آیتم ها با برش های محلی مردم حوزه مدیترانه برگزار خواهد شد.


کوهستان عکمه در العلا یکی از اماکن باستانی عربی است و عرب های باستان چندین قرن پیش در این شهر سکونت گزیدند. نقش سازهای موسیقی آنها در جای جای کوه حک شده و بیانگر نقش آواز و هنر در تمدن ها و مملکت های عربی این منطقه مثل بنی لحیان و نبطی ها است. نقش و نگارهای متنوع در کوهستان عکمه بازدید کنندگان را به منشا زبان عربی و سیر تحول آن می برد. فشن شوی «لباس شوالیه» با زیبایی مکان و جلوه های بصری درهم می آمیزد و قریحه برجسته در استایل باوقار و موسیقی و هنر را به نمایش می گذارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای