ائتلاف «آزادی یمن» را کلید زد

ائتلاف «آزادی یمن» را کلید زد

المالکی: عملیات شامل همه محورهاست.. هدف آن حرکت کشور به سوی توسعه و آبادانی است
چهارشنبه, 12 ژانویه, 2022 - 10:00
نیروهای ارتش یمن در بیحان در استان شبوه پیش از آغاز عملیات ائتلاف (AFP)... در حاشیه المالکی و العولقی در یک کنفرانس مطبوعاتی در شبوه (سبأ)

ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن روز گذشته (سه شنبه) از آغاز عملیات «آزادی یمن» در تمامی محورها و جبهه‌ها خبر داد.

اعلان ائتلاف را سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی آن طی یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر عتق مرکز استان شبوه و با همراهی عوض العولقی استاندار آن همزمان با تکمیل عملیات پاکسازی تمامی نواحی استان شبوه یمن از شبه نظامیان حوثی و نزدیک شدن عملیات نظامی به آزادسازی اولین مناطق جنوبی مارب اعلام کرد.

المالکی اظهار کرد: عملیات آزادی یمن که بامداد (سه شنبه) در تمامی محورها و جبهه‌ها آغاز شد، با هدف حرکت کشور به سمت توسعه و شکوفایی است.

المالکی اضافه کرد: عملیات نظامی که از سحرگاه روز سه‌شنبه آغاز شد، با ایجاد فضای اطلاعاتی و عملیاتی در تمامی جبهه‌ها و محورها از سه روز پیش آغاز شد. این عملیات شامل یک تجدید ساختار گسترده در تمام تشکیلات نظامی و رزمی، با حمایت رهبری نیروهای ائتلاف بود.

وی گفت: «هدف روشن است، ما در حال انجام عملیات‌های نظامی فراتر از مفهوم جنگ سنتی هستیم تا یمن را پاکسازی کنیم، آن را امن و باثبات کنیم و مرحله‌ای در آینده ایجاد کنیم که در آن یمن از توسعه و رفاه برخوردار شود».

سرتیپ المالکی تأکید کرد که نیروهای ائتلاف به رویکرد دائمی و ثابت قدم خود در اصلاح امور متعهد هستند، از جمله ویدئویی که در نتیجه یک اشتباه در تعامل با منابع منتشر شده‌است. با این حال، این بدان معنا نیست که حوثی‌ها فضای بنادر را نظامی نمی‌کنند و از اماکن غیرنظامی برای ارتکاب تخلف استفاده نمی‌کنند. همچنین شواهد فراوان و روشنی دال بر قاچاق اسلحه و امدادرسانی نظامی به حوثی‌ها از طریق الحدیده و دریای عرب توسط ایران وجود دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای