میقاتی: به دنبال بازگشت دولت به روال طبیعی هستم تا امور لبنان سامان یابد

میقاتی: به دنبال بازگشت دولت به روال طبیعی هستم تا امور لبنان سامان یابد

پنجشنبه, 13 ژانویه, 2022 - 10:00
نجیب میقاتی نخست‌وزیر لبنان (DPA)

نجیب میقاتی نخست‌وزیر لبنان امروز چهارشنبه، تأکید کرد که دولت به دنبال بازگشت سریع به جلسه است تا امور کشور و مردم سر و سامان پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، میقاتی در مراسم انتشار «گزارش به روزشده وضعیت محیط زیست در لبنان» گفت: «تا زمانی که در آستانه انجام وظایف اساسی هستیم که برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم، به وظیفه ای که مسئولیت آن را پذیرفته‌ایم ادامه خواهیم داد».

نخست‌وزیر لبنان از همه خواست تا برای به سرانجام رسیدن این مأموریت همکاری کنند تا سلامتی به لبنان و لبنانی‌ها بازگردانده شود.

وی افزود: «ما قبل از اینکه وقتمان تمام شود و قربانی خودمان شویم، روند نجات را دنبال می‌کنیم. لبنان مستحق هر فداکاری است و لبنانی‌ها مشتاق بازگشت زندگی به لبنان و نجات آن از خطر ورشکستگی و زوال هستند».

او اضافه کرد: «ما به دوستی‌های بین‌المللی لبنان افتخار می‌کنیم و با همه علاقه و اشتیاق برای کمک به لبنان جهت پیشبرد و بازیابی نقش خود در عرصه‌های منطقه ای و جهانی تشکر می‌کنیم. اما اولین تلاش از ما لبنانی‌ها باید باشد و وظیفه ماست که جلوی موانع را بگیریم و به میز کابینه برگردیم تا آنچه را که لازم است انجام دهیم».

وی آنچه که دربارهٔ دخالت وی در کار قوه قضائیه برای توقف تحقیقات از ریاض سلامه رئیس کل بانک مرکزی منتشر شده بود را تکذیب کرد.

میقاتی گفت: «تنها تأکید ما دفاع از مردم نیست، بلکه حفظ نهادها و رعایت قوانین در رسیدگی به هر موضوعات مربوط به احکام قضایی از جمله وضعیت بانک‌ها است».


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای