ارتش یمن با پشتیبانی ائتلاف ۸۰ درصد تسلیحات حوثی ها در مارب را منهدم کرد

ارتش یمن با پشتیبانی ائتلاف ۸۰ درصد تسلیحات حوثی ها در مارب را منهدم کرد

پس گرفتن قریب الوقوع استان استراتژیک البیضا
پنجشنبه, 13 ژانویه, 2022 - 09:45
  ارتش یمن به کمک ائتلاف ۸۰ درصد تسلیحات حوثی ها در مارب را منهدم کرد (سبا نت)

سرتیپ عبده مجلی سخنگوی ارتش ملی یمن گفت «۸۰ درصد تسلیحات و تجهیزات جنگی شبه نظامیان حوثی در استان مارب با بمباران توپخانه ای و هوایی تخریب و منهدم شد. جنگنده های ائتلاف حمایت از دولت یمن با بمباران ده ها موضع و پایگاه شبه نظامیان در این عملیات شرکت کردند».

سرتیپ مجلی افزود ارتش یمن و نیروهای العمالقه پیروزی های مهمی داشتند و موفق به پس گرفتن نواحی بیحان و عسیلان و عین واقع در غرب استان شبوه شدند. این مناطق به وسعت ۴ هزار و ۶۷۲ کیلومتر پس از عملیات جنگی و تهاجمی و تاکتیک های نظامی گوناگون از جمله حمله های ناگهانی و کمین و محاصره و مانور در ده روز گذشته آزاد شدند. نیروهای العمالقه دستاوردها و پیروزهای فراوانی داشته و کنترل ادارات کل و راهداری ها را در اختیار گرفتند.

او در نشست مطبوعاتی کوتاه که در وبسایت خبرگزاری یمن، سبا نت منتشر شد افزود «گروه های مهندسی و فنی ارتش و العمالقه اقدام به مین روبی کردند و مردم به خانه و محله های خود بازگشتند. شبه نظامیان کودتاچی حوثی مین گذاشته بودند».

این مقام ارتش یمن اظهار کرد «یگان های توپخانه ارتش و نیروهای العمالقه در این نبردها مواضع و پناهگاه های زیرزمینی و خودروهای زرهی و تجهیزات نظامی شبه نظامیان حوثی را منهدم و جنگنده های ائتلاف حامی دولت یمن هم با حمله های هوایی کوبنده ده ها پایگاه و مرکز تجمع شبه نظامیان در جبهه های جنگ را نابود و تلفات جانی و نظامی سنگین به آنها وارد کردند».

او در ادامه گفت «ارتش و نیروهای عمالقه در مناطق جنوبی استان مارب حملات نظامی با پشتیبانی جنگنده های ائتلاف انجام دادند و بخش های گسترده از جمله ادارات و نهادهای دولتی در ناحیه حریب را پس گرفتند».

ارتش و نیروهای العمالقه در مناطق جنگی واقع در جنوب مارب تمام مسیرهای امداد به شبه نظامیان حوثی را قطع کردند و کنترل معابر اصلی و فرعی بین استان های مارب و شبوه را در اختیار گرفتند.

او یادآور شد «معادله ها و موازین راهبردی این نبرد پس از پشتیبانی همزمان جنگنده ها و عملیات تهاجمی و همکاری دو تیپ نظامی تغییر کرد و موفقیت های چشمگیری حاصل شد و تلفات جانی و نظامی سنگین را به شبه نظامیان حوثی وارد کردیم.

به گفته سپهبد مجلی ارتش و نیروهای مقاومت مردمی و نیروهای عشایری در مناطق جنگی در جوبه در حال پیشروی و تهاجم هستند و مناطق متعددی مثل منطقه راهبردی العکده در نزدیکی البلق شرقی و اماکن استراتژیک در مناطق العمود و الاعیرف و لضاه و البور و النقعه در ناحیه الجوبه را پس گرفته و به سمت دو منطقه ام ریش و ملعا در حریب پیشروی می کنند.

سپهبد مجلی در خصوص استان البیضا یادآور شد «ارتش و نیروهای العمالقه با حمله های ناگهانی و پشتیبانی جنگنده های ائتلاف حامی دولت به سمت استان البیضا پیشروی کردند و منطقه عزله مسور الدباش و عزله اللخف و الساحه و بخشداری نعمان را پس گرفتند و تلفات نظامی و جانی سنگین به شبه نظامیان حوثی وارد کردند و حوثی ها به سمت منطقه القنذع فرار کردند که در معرض حملات هوایی و توپخانه ای قرار گرفتند.

او گفت که استان استراتژیک البیضا را به زودی پس می گیریم. این استان با ۸ استانی که آزاد شده اند و ۳ استان که هنوز در قبضه حوثی ها هستند هم مرز است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای