فضای غم و اندوه در مصر در پی درگذشت یک روزنامه‌نگار

فضای غم و اندوه در مصر در پی درگذشت یک روزنامه‌نگار

وائل الابراشی در ۵۹ سالگی به دلیل کرونا درگذشت
دوشنبه, 10 ژانویه, 2022 - 10:00
وائل الابراشی روزنامه‌نگار فقید

وائل الابراشی مجری و روزنامه‌نگار مصری شامگاه دیروز یکشنبه، به دلیل ابتلا به ویروس (کووید-۱۹) درگذشت.

در پی انتشار خبر درگذشت الابراشی که بیش از یک سال پس از وخامت وضعیت جسمانی اش به دلیل «کرونا» از صحنه دور بود، فضای اندوه بر مطبوعات و رسانه‌های مصر حکمفرما شد.

اهالی رسانه در مصر تحت تأثیر خبر مرگ الابراشی قرار گرفتند و برخی از مجریان تلویزیونی هنگام اعلام این خبر از جمله محمد مصطفی شردی و لبنی عسل به شدت گریه کردند.

در پایان دسامبر سال ۲۰۲۰، الابراشی، مجری برنامه «التاسعه» تلویزیون مصر، همزمان با ابتلای بسیاری از اهالی رادیو و تلویزیون مصر، به ویروس کرونا مبتلا شد.

الابراشی در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود: «طبیعت کارش باعث می‌شود با افراد زیادی ملاقات و ارتباط داشته باشد و وضعیت سلامتی‌اش به سرعت رو به وخامت گذاشته شود».

 او برای مدت طولانی در قرنطینه ماند و به دلیل عوارض جدی در ریه، بیشتر اوقات به دستگاه تنفس مصنوعی وصل شده بود. او در این باره گفته بود: «من در معرض یک ویروس کشنده (کرونا) قرار گرفتم».

الابراشی یکی از برجسته‌ترین روزنامه‌نگارانی است که وارد دنیای مجری گری تلویزیونی شد و برنامه‌های او با ماهیت درگیری و جستجو در موضوعات جسورانه مورد علاقه بخش بزرگی از مصری‌ها بود.

شورای عالی تنظیم رسانه در مصر در پیامی ضمن تسلیت درگذشت وائل الابراشی گفت: «مصر یکی از مهم‌ترین متخصصان رسانه را که به دلیل بی‌طرفی متمایز بود، از دست داد. او توانست با استعداد و تمایز خود در عرصه رسانه به یکی از مهم‌ترین متخصصان رسانه در مصر و جهان عرب تبدیل شود».

این بیانیه افزود: «آن مرحوم نمونه کار و همت و اخلاص و نمونه خبرنگاری وفادار و دوستدار کشورش بود».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای