ریاض و پکن درباره تقویت روابط و امنیت منطقه گفت‌وگو کردند

ریاض و پکن درباره تقویت روابط و امنیت منطقه گفت‌وگو کردند

فیصل بن فرحان و همتای چینی‌اش برنامه اتمی ایران را بررسی کردند
سه شنبه, 11 ژانویه, 2022 - 10:00
شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه سعودی و وانگ یی همتای چینی وی روز گذشته در ووشی (واس)

در چارچوب روابط رو به رشد پادشاهی عربی سعودی و چین، شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله وزیر امور خارجه سعودی روز سه شنبه با وانگ یی همتای چینی خود دیدار کرد.

دیدار دو وزیر در چارچوب سفر رسمی وزیر امور خارجه سعودی به ووشی (ووکسی) در جنوب چین انجام شد.

شاهزاده فیصل بن فرحان و وانگ یی جلسه ای را به صورت رسمی برگزار کردند که طی آن روابط دوستی مستحکم پادشاهی عربی سعودی و جمهوری خلق چین و راه های تقویت آن در همه زمینه های همکاری و هماهنگی مشترک بررسی شد.

 دو طرف در این دیدار درباره بسیاری از موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام مشترک، از جمله ارتقای امنیت و ثبات در خاورمیانه و تلاش برای پایه گذاری صلح توسط دو کشور دوست در منطقه و جهان بحث و تبادل نظر کردند.

دو طرف همچنین درباره برنامه هسته ای ایران و مذاکرات بین المللی در این زمینه که در وین پایتخت اتریش برگزار می شود، تبادل نظر کردند.

وزرای سعودی و چین همچنین بر اهمیت حمایت از تضمین امنیت و ثبات در افغانستان تاکید کردند و در مورد تحولات منطقه ای و بین المللی و تلاش های صورت گرفته در این زمینه رایزنی کردند.

دو طرف در رابطه با روابط دوجانبه، راه‌های گشودن افق‌های جدید برای دوستی راهبردی بین دو کشور از طریق کمیته مشترک عالی رتبه سعودی و چین را مورد بحث و بررسی قرار دادند. این کمیته کار، هماهنگی و برنامه ریزی راهبردی خود را براساس «چشم انداز 2030 سعودی» در بسیاری از زمینه ها انجام می دهد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای