بازی‌های زمستانی پکن زیر سایه اومیکرون

بازی‌های زمستانی پکن زیر سایه اومیکرون

انجام تدابیر ویژه برای جلوگیری از گسترش اپیدمی پس از شناسایی کانون های جدید
یکشنبه, 16 ژانویه, 2022 - 00:15
 یک کادر بهداشتی روز گذشته در استان هاینان چین آزمایش کرونا انجام می‌دهند (AP)

افزایش موارد ابتلا به سویه جهش‌یافته «اومیکرون» بر بازی‌های المپیک زمستانی پکن که از چهارم فوریه آغاز می‌شود، سایه افکنده است.

مقامات پایتخت چین دیروز اعلام کردند که یک مورد ابتلا به اومیکرون در پکن شناسایی شده است، در حالی که این کشور با کانون های این ویروس بسیار مسری کرونا مواجه است.

پیش از آن شهر ژو های در جنوب این کشور پس از شناسایی دست‌کم هفت مورد ابتلا به جهش یافته جدید محدودیت‌هایی را برای سفر با وسایل نقلیه عمومی اعمال کرد.

چین با موجی از ابتلا به کووید-19 از جمله چندین مورد جهش یافته امیکرون مواجه است و این کشور آسیایی در آستانه بازی های المپیک زمستانی در ماه آینده مبارزه خود را با این ویروس تشدید کرده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که در هفته های اخیر از میلیون ها نفر در سراسر چین خواسته شده است که در خانه بمانند، در حالی که بسیاری از پروازهای داخلی لغو شده و کارخانه ها بسته شده اند.

چین از ورود افراد به مناطقی که تشخیص ابتلا در انها گزارش شده‌، جلوگیری می‌کند و از همه متقاضیان ورود می‌خواهد که آزمایش‌های «کووید-۱۹» منفی را ارائه کنند.

مقاامات چینی همچنین در هفته‌های اخیر از شهروندان خواستند که برای تعطیلات جشنواره بهار آینده شهر را ترک نکنند.

چین از طریق استراتژی «کووید صفر» بر اساس درخواست آزمایش‌های گسترده و محدویت شدید تردد در صورت کشف ابتلا، تعداد ابتلاهای «کووید-۱۹» را در سراسر این همه‌گیری در خاک خود، نسبتاً کم نگه داشته است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای