بحرین حمله مجرمانه حوثی‌ها به ابوظبی را محکوم کرد

بحرین حمله مجرمانه حوثی‌ها به ابوظبی را محکوم کرد

حمایت منامه از اقدامات امارات برای مقابله با اعمال خرابکارانه
دوشنبه, 17 ژانویه, 2022 - 19:00
تعدادی از افراد در خارج از تأسیسات ادنوک در ابوظبی (AFP)

بحرین شلیک تعدادی پهپاد انفجاری توسط شبه نظامیان حوثی به سمت ابوظبی در امارات را به شدت محکوم کرد. این حمله باعث انفجار سه مخزن نفت و آتش‌سوزی در منطقه ساخت و ساز جدید در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی ابوظبی شد و در پی آن سه غیرنظامی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

وزارت امور خارجه پادشاهی بحرین اعلام کرد، این اقدام یک حمله تروریستی بزدلانه است که نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه و همه قوانین بین‌المللی را نقض کرده و حمله ای آشکار به حاکمیت امارات شمرده می‌شود.

در بیانیه وزارت خارجه بحرین آمده‌است، این اقدام نشان دهنده عزم شبه نظامیان حوثی تروریست برای ادامه حملات جنایتکارانه بزدلانه خود است.

منامه این حمله شنیع حوثی‌ها را که از فرودگاه صنعا به عنوان یک مرکز غیرنظامی انجام شد، محکوم کرد و گفت که در یک صف با امارات می‌ایستد و از تمام اقداماتی که برای مقابله با این اقدامات خرابکارانه بزدلانه انجام خواهد داد، حمایت می‌کند.

بحرین از جامعه جهانی خواست تا گام‌های محکمی علیه این شبه نظامیان بردارد؛ زیرا این اقدامات جنایتکارانه آنها نشان می‌دهد که حوثی‌ها یک سازمان تروریستی و تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات منطقه است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای