عبدالملک: جنگ آزادسازی متوقف نخواهد شد

عبدالملک: جنگ آزادسازی متوقف نخواهد شد

نخست وزیر یمن به «الشرق الاوسط» گفت که «توافق استکهلم» دچار مرگ بالینی شده است
چهارشنبه, 19 ژانویه, 2022 - 00:00
معین عبدالملک نخست وزیر یمن 

معین عبدالملک نخست وزیر یمن از باقی ماندن صنعا تحت کنترل شبه نظامیان حوثی هشدار داد و گفت که این وضعیت، آن را به بستری دائمی برای تهدیدهای تروریستی تبدیل می کند.

وی در مصاحبه با «الشرق الاوسط» خواستار مرحله جدیدی از اجماع و انسجام بین گروه های یمنی برای شکست پروژه ایران شد.

نخست وزیر یمن، وضعیت «توافق استکهلم» را در شرایط مرگ شبه بالینی توصیف و تاکید کرد که عملیات نظامی متوقف نخواهد شد و تمامی محورهای منتهی به آزادسازی صنعا را شامل می شود. وی در عین حال گفت که اگر حوثی ها به خود بیایند و پروژه سپاه پاسداران ایران را کنار بگذارند، می توان بر سر میز صلح نشست.

عبدالملک به یمنی ها اعلام کرد که کشورش در شرف دستیابی به کمک ودیعه سعودی و خلیجی است. او اظهار کرد: این امر به تعویق نخواهد افتاد، اما در انتظار تکمیل تمهیدات و اصلاحات اقتصادی مورد نیاز است. وی در ادامه به نقش محوری و اساسی ائتلاف در حمایت از مشروعیت برای بازگرداندن یمن به آغوش عربی اشاره کرد.

نخست وزیر یمن بر اهمیت اتحاد مردم یمن در برابر شبه نظامیان تاکید کرد و پیروزی‌های اخیر در جبهه‌های مختلف را نتیجه وحدت صفوف نیروهای یمنی و تلاش‌های فراوان ائتلاف سعودی دانست.

عبدالملک در مورد حمله تروریستی اخیر به ابوظبی گفت که این حمله بار دیگر میزان وابستگی شبه‌نظامیان حوثی به رژیم ایران و پروژه خرابکارانه آن در یمن و منطقه و تلاش آن برای استفاده از یمن به عنوان بستری برای بی‌ثباتی و هدف قرار دادن منافع حیاتی در کشورهای همسایه و کریدورهای تجاری بین‌المللی را روشن کرد.

وی اضافه کرد: آنچه اخیراً در نبرد یمن اتفاق افتاد، مقدمه ای برای مرحله جدیدی جهت غلبه بر تفرقه است. او همچنین نقش نیروهای غول پیکر جنوبی در آزادسازی شبوه را «تعیین کننده» و «تجسم واقعی سازماندهی مجدد نیروها در نبرد» توصیف کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای