تصاویر ماهواره‌ای آثار حمله تروریستی به ابوظبی را نشان می‌دهد

تصاویر ماهواره‌ای آثار حمله تروریستی به ابوظبی را نشان می‌دهد

سه شنبه, 18 ژانویه, 2022 - 12:00
این تصاویر بلندشدن دود بر فراز مخزن سوخت شرکت ملی نفت ابوظبی در المصفح را نشان می‌دهد (AP)

عکس‌های ماهواره‌ای پیامدهای حمله تروریستی شبه نظامیان حوثی به سایت نفتی ابوظبی میزان خسارات وارد شده را مشخص کرده‌است.

تصاویر ماهواره‌ای تهیه شده توسط «پلانت لبز PBC» و تائیدشده از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس از حمله روز گذشته به تأسیسات نفتی امارات بلندشدن دود بر فراز مخزن سوخت شرکت ملی نفت ابوظبی در المصفح را نشان می‌دهد.

تصویر دیگر مربوط به تلاش نیروی‌های امدادی در خاموش کردن شعله‌های آتش و پاشیدن فوم سفید در محل حادثه است.


شرکت ملی نفت ابوظبی که با نام اختصاری (ADNOC) شناخته می‌شود، یک شرکت دولتی انرژی است که بخش زیادی از ثروت امارات عربی متحده را تأمین می‌کند.

شرکت ملی نفت ابوظبی آن طور که در این گزارش آمده‌است به درخواست آسوشیتدپرس دربارهٔ محل و برآورد خسارات حمله روز گذشته پاسخ نداده‌است و تنها اعلام کرد که این حمله ظاهراً حدود ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه به وقت محلی رخ داده‌است.

شرکت ملی نفت ابوظبی در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: «ما از نزدیک با مقام‌های مربوطه برای تعیین علت دقیق همکاری داریم و تحقیقات مفصل و دقیق آغاز شده‌است».


در جریان این حمله دو هندی و یک پاکستانی کشته شدند و ۳ تانکر در محل منفجر شد. پلیس ابوظبی همچنان مجروح شدن دست‌کم ۶ نفر را تأیید کرده‌است.

این حادثه در حالی رخ می‌دهد که شبه نظامیان حوثی با فشار و تحمل خسارات سنگین در نبردها مواجه شده‌اند، در حالی که نیروهای دولتی یمن با حمایت ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن، شورشیان را در استان‌های اصلی عقب راندند.

نیروهای دولتی با کمک نیروهای تحت حمایت امارات متحده عربی، در اوایل ماه جاری، استان شبوه را بازپس گرفتند تا به تلاش‌های حوثی‌ها برای تکمیل کنترل خود بر کل نیمه شمالی یمن ضربه بزنند.

موج محکومیت‌ها از سراسر جهان برای حمله به امارات سرازیر شده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای