الحجرف: توافق آزاد تجاری با کره جنوبی چشم‌اندازهای گسترده‌ای را باز می‌کند

الحجرف: توافق آزاد تجاری با کره جنوبی چشم‌اندازهای گسترده‌ای را باز می‌کند

پس از امضای بیانیه مشترک با وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی
چهارشنبه, 19 ژانویه, 2022 - 15:30
الحجرف و وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی سونگ ووک (الشرق الاوسط)

نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری کشورهای خلیج تاکید کرد، توافقنامه تجارت آزاد که امروز (چهارشنبه) عملی شد، از سرگیری مذاکرات بین شورای همکاری خلیج و کره جنوبی، چشم اندازهای وسیعی را برای همکاری تجاری و صنعتی بین کشورهای شورای همکاری خلیج و کره جنوبی باز خواهد کرد.

این اظهارات در جریان دیدار دبیرکل شورای همکاری خلیج با وزیر تجارت، صنعت و انرژی جمهوری کره جنوبی سونگ ووک، با حضور عبدالرحمن الحربی رئیس تیم مذاکرات خلیج، امروز در مرکز کنفرانس شاهزاده سعود الفیصل در دبیرخانه عمومی ریاض صورت گرفت.

در این دیدار تحولات مربوط به امضای توافقنامه تجارت آزاد بین شورای همکاری خلیج و جمهوری کره جنوبی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین چالش‌های پیش روی کشورهای شورای همکاری خلیج برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی، افزایش درآمدهای غیرنفتی و تمرکز بر انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک سوق می‌دهد، نیز مورد بحث قرار گرفت. همچنین درباره زمینه های تقویت همکاری های مشترک اقتصادی و تجاری تبادل نظر شد.

الحجرف بر اهمیت سرمایه گذاری در فرصت های امیدوارکننده برای همکاری میان شورای همکاری خلیج و کره جنوبی تاکید کرد.

 وی آن را جهشی کیفی در تاریخ همکاری های تجاری و صنعتی بین دو طرف دانست، به شیوه ای که منافع مشترک را تامین می کند.

دو طرف در بیانیه مشترک از سرگیری مذاکرات تجارت آزاد بین شورای همکاری خلیج و جمهوری کره را اعلام کردند.

بر اساس روابط نزدیک بین دو طرف، انتظار می رود توافقنامه تجارت آزاد به تقویت روابط اقتصادی مستحکم و تقویت مشارکت استراتژیک کمک کند.

این بیانیه می افزاید: با توجه به پیامدهای ویروس کرونا، متوجه می شویم که حمایت از ایجاد یک محیط بازرگانی باز بر اساس قوانین تجارت جهانی که باعث رشد و شکوفایی هر دو طرف خواهد شد، از اهمیت بالایی برخوردار شده است.

وی ادامه داد: توافقنامه تجارت آزاد بلندپروازانه و جامع خواهد بود و با ارتقای تجارت کالا، خدمات و سایر زمینه ها به نفع هر دو طرف، به رشد اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی کمک می کند.

در پایان این بیانیه اعلام شد که نایف الحجرف و یو هان کو وزیر بازرگانی وزارت تجارت، صنعت و انرژی جمهوری کره جنوبی به طور رسمی از از سرگیری مذاکرات تجارت آزاد بین دو طرف و تلاش برای دستیابی به توافق در مدت 6 ماه از تاریخ دور اول مذاکرات خبر دادند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای