سعودی: حوثی‌ها یمن را ویران کردند و کشتار راه انداختند

سعودی: حوثی‌ها یمن را ویران کردند و کشتار راه انداختند

ریاض حملات شبه نظامیان به به ابوظبی و جنوب سعودی را محکوم کرد
دوشنبه, 24 ژانویه, 2022 - 18:15
آثار سقوط قطعات پهپاد رهگیری شده حوثی‌ها در جازان (واس)

پادشاهی عربی سعودی حملات مکرر شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران به مراکز غیرنظامی و تأسیسات حیاتی در جنوب پادشاهی و ابوظبی را محکوم کرد.

در تازه‌ترین جنگ‌افروزی حوثی‌ها، دو موشک بالستیک حوثی به ظهران (جنوب) و منطقه صنعتی در جازان اصابت کرده و منجر به زخمی شدن دو تن از افراد مقیم (بنگلادشی و سودانی) وارد شده‌است.

سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما حملات مکرر شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران به مراکز غیرنظامی و تأسیسات حیاتی در جنوب سعودی و ابوظبی را محکوم می‌کنیم و با این حملات علیه سعودی و امارات و گذرگاه‌های دریایی بین‌المللی در دریای سرخ مخالفیم.

این بیانیه افزود که حملات «توسط نیروهای تروریسم اجرا می‌شوند که در یمن برادر ویرانی به بار آورده‌اند و مردم عزیز یمن را به قتل رسانده‌اند، و به گسترش اقدامات تروریستی خود با هدف بی‌ثبات کردن امنیت و ثبات منطقه ادامه می‌دهند».

در این بیانیه آمده‌است: «پافشاری شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران برای انجام حملات مکرر چالشی علیه جامعه جهانی و نقض آشکار قوانین بشردوستانه بین‌المللی است و خطر تأثیر برخورد این شبه نظامیان علیه امنیت و ثبات منطقه را نشان می‌دهد».

ریاض در پایان تأکید کرد، «ما به تحرک جامعه بین‌المللی به ویژه شورای امنیت برای پایان دادن به برخورد متجاوزانه به منظور حفظ صلح و امنیت بین‌المللی نیاز مبرم داریم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای