ایلون ماسک به ترامپ: اسم اپلیکشنت را به جای «تروث» بگذار «بوق»

ایلون ماسک به ترامپ: اسم اپلیکشنت را به جای «تروث» بگذار «بوق»

پنجشنبه, 28 آوریل, 2022 - 18:15
لوگوی اپلیکیشن اجتماعی «تروث» دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا (آرشیو- رویترز)

ایلون ماسک میلیاردر آمریکایی و مدیر عامل شرکت تسلا به دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا پیشنهاد داد که اسم پلتفورم اجتماعی اش را از «تروث» به «ترامپیت» (بوق) عوض کند.

او که همواره شرکت توییتر را به سانسور متهم کرد حالا توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد.

مدیر عامل شرکت تسلا که هفته گذشته اپلیکیشن اجتماعی توییتر را خرید به مقایسه توییر و پلتفورم اجتماعی ترامپ پرداخت. دفتر مرکزی شرکت توییتر در سانفرانسیسکو است.

ماسک در توییتی نوشت «اسم تروث سوشال خیلی زشت است و این پلتفرم به خاطر سانسور آزادی بیان توسط توییتر به وجود آمد».

او افزود «باید اسم این اپلیکیشن را به جای «تروث» «ترامپیت» یعنی بوق بگذاریم!».

ماسک چهارشنبه (۲۷ آوریل) با اشاره به پلتفورم اجتماعی ترامپ خاطر نشان کرد «تروث سوشال از توییتر و تیک تاک در فروشگاه اپلیکیشن های اپل جلو زد».


این میلیاردر آفریقای جنوبی الاصل منتقد توییتر این شرکت را با قیمت ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم خرید. او پس از خرید توییتر مرتب با توییت های خود درباره حمایت از آزادی بیان می گوید و خاطر نشان می کند که آزادی بیان پیشتر در توییتر به معنای درست وجود نداشته است.

منتقدان ماسک از او می خواهند تا حساب توییتر شخصیت های راستگرا مثل ترامپ و مارجوری تیلور گرین را برگرداند.

از سوی دیگر ترامپ هفته جاری در گفتگو با «فاکس نیوز» گفت «فرقی نمی کند ماسک یا فرد دیگری توییتر را خریده اما قصد بازگشت به توییتر را ندارم». 

ترامپ افزود «وارد توییتر نمی شوم و در تروث می مانم... امیدوارم ایلان ماسک توییتر را بخرد زیرا او پلتفورم را ارتقا می دهد و او مرد خوبی است».

اپلیکیشن های اجتماعی شرکت «ترامپ مدیا و تکنولوژی گروپ» رسما در ماه مارس پس از یک دوره آزمایشی آغاز به کار کرد.

ترامپ یادآور شد «ما اینک چندین میلیون کاربر داریم و متوجه شده ایم که استفاده از تروث خیلی بهتر از توییتر است.. توییتر حساب های جعلی دارد. ما هر کاری از دستمان برمی آید برای بهتر کردن این پلتفورم انجام می دهیم».

توییتر و فیس بوک و اینستاگرام و اپلیکیشن های اجتماعی دیگری حساب های ترامپ را پس از حمله به کنگره آمریکا در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ بستند. هواداران ترامپ می خواستند با خشونت جلوی تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات توسط کنگره را بگیرند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای