تحقیق الشرق الاوسط الهام بخش سازندگان سریال «بطلوع الروح»

تحقیق الشرق الاوسط الهام بخش سازندگان سریال «بطلوع الروح»

نویسنده سریال دربارهٔ جرقه خوردن ایده اش صحبت کرد
دوشنبه, 2 مه, 2022 - 21:45

محمد هشام عبیه نویسنده مصری و نویسنده سریال «بطلوع الروح» که در رمضان از شبکه MBC مصر پخش شد، تأیید کرد که او ایده کار را از تحقیق روزنامه‌نگار روزنامه «الشرق الاوسط»منتشرشده در ۲۲ اوت سال گذشته الهام گرفته بود.

گزارش روزنامه الشرق الاوسط نوشته کمال شیخو تحت عنوان «زنان داعش در اردوگاه روژ تحت نظارت شدید… و در انتظار بازگشت به کشورشان هستند» منتشر شده بود.

این گزارش تحقیقی در شماره ۱۵۶۰۸ روزنامه در دنیای کمپ روژ سیر می‌کند، به طوری که این کمپ آن را «یکی از خطرناک‌ترین کمپ‌ها» می‌داند، «زیرا شامل صدها زن افراطی، همسران اعضای داعش است که چندین بار برای فرار تلاش کرده‌اند».

عبیه به «الشرق الاوسط» گفت: ایده و موضوع اصلی نوشتن این سریال از تحقیقات مطبوعاتی به من رسید که به یک زن مصری اشاره داشت که مجبور شد به شوهرش در داعش بپیوندد. سپس شوهرش در نبردهای رقه کشته شد. سپس دستگیر و در اردوگاه بازداشت شد و راه بازگشت به وطن به دلایل مختلف میسر نشد».

او می‌افزاید: «بعد از خواندن تحقیقات، فکری به ذهنم خطور کرد که اگر این زن بخواهد نقشه فرار از کمپ را اجرا کند، چه کسی به او کمک می‌کند و با چه خطراتی مواجه می‌شود؟ آیا موفق خواهد شد؟».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای