خادم حرمین نماز عید فطر را در مسجد الحرام اقامه کرد

خادم حرمین نماز عید فطر را در مسجد الحرام اقامه کرد

تماس تلفنی شاهزاده محمد بن سلمان با شیخ محمد بن زاید
دوشنبه, 2 مه, 2022 - 23:15
حضور خادم حرمین شریفین و ولیعهد وی در نماز عید سعید فطر در مسجد الحرام (واس)

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز روز دوشنبه در مکه مکرمه نماز عید سعید فطر را با انبوه نمازگزاران حاضر در مسجد الحرام و محوطه‌های اطراف آن اقامه کرد.

خادم حرمین در بدو ورود به مسجد الحرام مورد استقبال شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی قرار گرفت.

سپهبد بازنشسته راحیل شریف فرمانده نظامی ائتلاف نظامی اسلامی مبارزه با تروریسم، نماز را به همراه ملک سلمان اقامه کرد.

ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین پس از اقامه نماز شاهزادگان، علما، شیوخ، وزرا و مقامات ارشد کشوری و لشکری را به حضور پذیرفت.

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز در پیامی عید سعید فطر را به شهروندان و ساکنان پادشاهی عربی سعودی و همه مردان و زنان مسلمان در سراسر جهان تبریک گفت.

وی در این پیام تأکید کرد که عید فرصتی برای اخلاق والا، وفاق، برادری، بردباری و گذشت است. وی همچنین این عید را به دلاورمردان و مستقران در مرزها و کارمندان وفادار در بخش‌های نظامی و غیرنظامی تبریک گفت و از آنها قدردانی کرد.

خادم حرمین شریفین در سخنانی خطاب به شهروندان و ساکنان پادشاهی و مسلمانان جهان گفت: «خرسندیم که عید سعید فطر را از بیت الله الحرام به شما تبریک بگوییم و امیدوارم همیشه خوب باشید و امیدوارم عید را همه ساله در لباس امنیت، ایمنی، سلامت و شادی جشن بگیریم. همچنین از خداوند سبحان می‌خواهیم که کشور ما و کشورهای جهان را از هر بدی حفظ کند».

از سوی دیگر، شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز امروز از شیخ محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و معاون فرماندهی عالی نیروهای مسلح امارات تماس تلفنی دریافت کرد. شیخ محمد بن زاید عید سعید فطر را به ولیعهد سعودی تبریک گفت و ولیعهد نیز متقابلاً این مناسبت را به وی تبریک گفت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای