سعودی 163 اسیر حوثی را آزاد کرد

سعودی 163 اسیر حوثی را آزاد کرد

آزادشدگان در قالب ابتکار بشردوستانه و از طریق زمینی و هوایی منتقل شدند
شنبه, 7 مه, 2022 - 00:00
اسرای آزادشده در حال حرکت به سمت هواپیمایی که آنها را به عنوان بخشی از ابتکار عمل سعودی دیروز به یمن منتقل کرد  (ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن)

ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن یک ابتکار بشردوستانه را در چارچوب حمایت از تلاش های صلح اجرا کرده است که آزادی 163 اسیر حوثی از جمله تعدادی از خارجی ها را شامل شد، به طوری که آزادشدگان دیروز طی سه مرحله از طریق هوایی و زمینی به صنعا و عدن منتقل شدند.

ائتلاف حمایت از مشروعیت، تحویل 9 جنگجوی خارجی به سفارتخانه های کشورهایشان را نیز تایید کرد.

ائتلاف در سلسله توئیت‌هایی که خبرگزاری سعودی (واس) آنها در حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرد، گفت که ابتکار بشردوستانه سعودی از یک خاستگاه بشردوستانه برای پایان دادن به پرونده اسرا و حمایت از تلاش‌های صلح سرچشمه گرفته است.


ائتلاف ضمن قدردانی از تلاش ها و نقش کمیته بین المللی صلیب سرخ برای هماهنگی بازگشت اسرا توضیح داد که 108 اسیر به عدن، 9 نفر به صنعا و 9 جنگجوی خارجی در حال تحویل به سفارت های کشورهای خود هستند.

ائتلاف تاکید کرد: 37 اسیر به یمن منتقل و از طریق زمین برای ملاحظات بشردوستانه و نزدیک بودن مناطق سکونتشان به مرزهای سعودی تحویل داده شدند.

این عملیات در سه مرحله توسط هواپیماهای متعلق به کمیته بین المللی صلیب سرخ که به عدن و صنعا وارد شدند انجام شد، جایی که افراد آزاد شده تحت قوانین بین المللی بشردوستانه از همه نوع مراقبت برخوردار شدند.

از سوی دیگر، حوثی ها بر نقض آتش بس سازمان ملل که وارد دومین ماه خود در یمن می شود اصرار دارند و محافل یمنی معتقدند اقدامات حوثی ها تهدیدی برای تخریب و برهم زدن آتش بس است.

در این میان، تجاوزات حوثی ها در تعز روز گذشته (جمعه) ادامه یافت. شاهدان گفتند که دست کم دو غیرنظامی در یکی از محله های تعز بر اثر تیراندازی تک تیرانداز زخمی شدند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای