تشکیل نهادهای توسعه طائف و الاحساء به دستور ملک سلمان

تشکیل نهادهای توسعه طائف و الاحساء به دستور ملک سلمان

انتصاب ۳ استاندار و معاون امیر منطقه مرزی شمال
شنبه, 7 مه, 2022 - 12:00

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز دیروز، پس از بررسی پیشنهاد شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران و رئیس شورای امور اقتصادی و توسعه سعودی، دستورات سلطنتی برای راه اندازی دو نهاد به منظور توسعه استان‌های طائف و الاحساء صادر کرد. این احکام همچنین شامل عزل و انتصاب تعدادی از مقامات به رتبه «ممتاز» شده‌است.

دو فرمان سلطنتی مبنی بر تأسیس این دو نهاد شامل این بود که هر نهاد دارای یک هیئت مدیره خواهد بود که رئیس و اعضای آن به دستور رئیس شورای وزیران منصوب می‌شوند، مشروط بر اینکه کمیته کارشناسان در شورای وزیران با هماهنگی مسئولین مربوطه ظرف مدت حداکثر سه ماه از صدور دو فرمان سلطنتی، مقدمات سازمانی لازم از جمله تعیین محدوده نظارتی صلاحیت آن دستگاه و انجام مراحل لازم برای آن را فراهم کند.

دستورات سلطنتی همچنین شامل انتصاب شاهزاده سعود بن نهار بن سعود آل سعود به عنوان استاندار طائف و برکناری شاهزاده بدر بن محمد بن عبدالله بن جلوی آل سعود استاندار الاحساء از سمت خود بود. همچنین شاهزاده سعود بن طلال بن بدر بن سعود بن عبدالعزیز آل سعود به عنوان استاندار الاحساء و شاهزاده سعود بن عبدالرحمن بن ناصر بن عبدالعزیز آل سعود به عنوان معاون امیر منطقه مرزهای شمالی و شاهزاده سعود بن عبدالله بن منصور بن عبدالله بن جلوی آل سعود به عنوان استاندار جده منصوب شدند.

احکام سلطنتی بر اساس نظام اساسی حکومت، نظام نواحی، نظام وزرا، معاونان وزیران و مقامات عالی‌رتبه و بر اساس مقررات، دستورات، فرامین و تصمیمات مربوطه بود. خادم حرمین شریفین به مراجع ذیصلاح دستور داد تا دستورات ایشان را اتخاذ و اجرا کنند.

از سوی دیگر، خادم حرمین شریفین روز گذشته با ملک عبدالله دوم بن الحسین پادشاه اردن تماس تلفنی دریافت کرد و طی آن، عید سعید فطر را به وی تبریک گفت.

خادم حرمین شریفین نیز ضمن تبریک این مناسبت به پادشاه اردن، از خداوند متعال سعادت و علو درجات را برای دو کشور و کل امت اسلامی خواستار شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای