اتباع سعودی و بحرین از ویزای بریتانیا معاف شدند

اتباع سعودی و بحرین از ویزای بریتانیا معاف شدند

پنجشنبه, 12 مه, 2022 - 09:00

دولت بریتانیا در اقدامی به منظور تحکیم روابط این کشور با کشورهای خلیج، از معافیت شهروندان سعودی و بحرینی از روند ویزا و جایگزینی آن با معافیت ویزای الکترونیکی در قبال پرداخت ۳۰ پوند خبر داد، مشروط بر آن که درخواست آن در بازه زمانی بین سه ماه تا ۴۸ ساعت قبل از زمان سفر انجام گیرد.

 شاهزاده خالد بن بند بن سلطان سفیر سعودی در بریتانیا با استقبال از این مصوبه که برای مسافران سعودی و بحرینی که به منظور درمان، گردشگری و تحصیل برای مدتی کوتاه قصد سفر به بریتانیا را دارند گامی بسیار مفید خواهد بود، برای دو کشور دوست آرزوی تحقق همکاری‌های بیشتر کرد.

به موجب این ویزا که اجازه ورود به بریتانیا را برای یک بار فراهم می‌کند، سفر شهروندان کشورهای خلیج به این کشور آسان خواهد شد و شهروندان سعودی و بحرینی می‌توانند به مدت حداکثر شش ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

نیل کرامپتون سفیر بریتانیا در سعودی، گفت: «این سیستم ساده، سریع و ارزان است. این نشان دهنده یک پیشرفت مهم در راستای تمایل دولت‌های بریتانیا و سعودی برای بهبود و تقویت روابط بین دو کشور به ویژه بین دو ملت است. من بسیار خوشحالم، به بریتانیا خوش آمدید».

برای درخواست معافیت EVW، باید گذرنامه، آدرس محل سکونت در بریتانیا، علاوه بر مشخص کردن جزئیات پرواز، از جمله تاریخ و زمان حرکت و ورود، پیوست شود.

قابل ذکر است که متقاضی نمی‌تواند از این ویزا به منظور کار در انگلستان یا به منظور ازدواج یا هر دلیل دیگر خارج از محدوده بازدید محدود به گردشگری، درمان و تحصیل برای مدت کوتاه استفاده کند.

گفتنی است که انگلیس تصمیم گرفت اتباع سعودی و بحرین را از صدور روادید معاف کند و به این ترتیب به قطر، عمان، قطر، امارات و کویت پیوست.

انتظار می‌رود این گام به تشویق بازدیدکنندگان منطقه خلیج به بریتانیا پس از یک دوره رکود دو ساله ناشی از بیماری همه گیر کمک کند.

هزینه ویزای الکترونیکی نسبت به ویزای قبلی که قیمت آن از دویست پوند فراتر رفت بسیار نمادین است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای