«او را با خونسردی کشتند».. روایت یک روزنامه‌نگار از آخرین لحظات قبل از کشته‌شدن شیرین ابوعاقله

«او را با خونسردی کشتند».. روایت یک روزنامه‌نگار از آخرین لحظات قبل از کشته‌شدن شیرین ابوعاقله

چهارشنبه, 11 مه, 2022 - 09:15
روزنامه نگاران فلسطینی در مراسم تشییع جنازه روزنامه‌نگار شیرین ابوعاقله در شهر جنین در کرانه باختری (AFP)

علی السمودی روزنامه‌نگار فلسطینی که امروز چهارشنبه شیرین ابوعاقله را در پوشش خبری حمله نظامی اسرائیل در کرانه باختری اشغالی همراهی می‌کرد، اوضاع و شرایط آخرین لحظات عمر شیرین ابوعاقله را روایت کرد.

السمودی پس از تیرخوردن از پشت، از داخل بیمارستان گفت که آنها جزو یک گروه هفت نفره از خبرنگاران بودند که صبح امروز برای پوشش خبری رفته بودند.

وی اشاره کرد که همگی آنها لباس‌های محافظ به تن داشتند که به وضوح نشان می‌داد آنها خبرنگار هستند و از کنار نیروهای اسرائیلی عبور کردند تا سربازان آنها را ببینند و بدانند که آنجا هستند.

او گفت: «مطمئنم که او را با خونسردی کشتند. آنها عمداً به ما تیراندازی کردند. ما نه مسلح بودیم، نه مقاومت داشتیم، نه غیرنظامی داشتیم، نه حتی سنگ پرتاب کردیم. ما برای نجات جانمان در یک مکانی پنهان شدیم، بنابراین آنها عمداً به ما شلیک کردند».

وی افزود که گلوله اول آنها به خطا رفت، سپس گلوله دوم به خودش اصابت کرد و گلول سوم شیرین را از پای درآورد، زیرا فقط خبرنگاران و ارتش در آن حضور داشتند.

شیرین ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره صبح امروز (چهارشنبه) هنگام پوشش خبری درگیری در جنین در کرانه باختری براثر گلوله‌های ارتش اسرائیل کشته شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای