رئیس ستاد ارتش یمن: حوثی‌ها برای حمله گسترده آماده می‌شوند

رئیس ستاد ارتش یمن: حوثی‌ها برای حمله گسترده آماده می‌شوند

وی به «الشرق الاوسط» از آمادگی ارتش و مقاومت خبر داد
سه شنبه, 10 مه, 2022 - 10:00
بن عزیز با گروهی از سران ارتش در مأرب (سبأ)

سپهبد صغیر حمود بن عزیز رئیس ستاد و فرمانده عملیات مشترک یمن به گروه کودتاچی حوثی هشدار داد و آنها را به کنار گذاشتن سلاح و گفت و گو با یمنی‌ها به‌عنوان یک مؤلفه سیاسی، یا حل و فصل نظامی از سوی ارتش مخیر کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یمن در گفت‌وگو با «الشرق الاوسط» فاش کرد که از نخستین ساعات اجرایی شدن آتش‌بس سازمان ملل که در اوایل آوریل اعلام شد، شبه نظامیان تروریسم حوثی در بهره‌برداری آشکار از نبود هواپیماهای ائتلاف برای حمایت از مشروعیت، فعالیت خود را در ساخت استحکامات، حفر خندق و جاده‌سازی در جبهه‌های مختلف به ویژه جبهه‌های مارب و حرکت خودروهای سنگین جنگی تانک‌ها و خودروهای زرهی در جهت خطوط تماس دو چندان کردند، آنها همچنین پرتابگرهای موشکی و پهپادها را در امتداد جبهه‌های نبرد مستقر کرد.

او هشدار داد که آتش‌بس از دیدگاه شبه نظامیان چیزی بیش از فرصتی برای تنظیم مجدد صفوف آنها و همچنین بسیج تمام توانمندی‌های انسانی، مادی و تسلیحاتی خود و سوق دادن آنها به مواضع تهاجمی «به منظور آمادگی برای یک حمله گسترده و ناگهانی، نیست».

وی تأکید کرد که ارتش ملی و مردان و قبایل مقاومت «با تجارب رزمی فراوانی که در نبردهای هشت ساله به دست آورده‌اند، آنها را برای شکست شبه‌نظامیان توانمندتر و قادر می‌سازد، به خصوص که پشت سر آنها برادران در ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی هستند». وی افزود: اینها عوامل آمادگی هستند. و حتی فراتر از آمادگی».


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای