محمد بن زاید رئیس امارات شد

محمد بن زاید رئیس امارات شد

محمد بن راشد: محمد بن زاید ادامه دهنده راه بنیانگذار امارات است
شنبه, 14 مه, 2022 - 13:00
عضای شورای عالی فدرال امارات پس از انتخاب شیخ محمد بن زاید آل نهیان به عنوان رئیس امارات (وام)

شورای عالی فدرال امارات شنبه (۱۴ مه) به اتفاق آرا شیخ محمد بن زاید آل نهیان را به عنوان رئیس جدید این کشور تعیین کرد.

جلسه شورای عالی فدرال امارات در قصر المشرف در ابوظبی و به ریاست شیخ محمد بن راشد آل مکتوم معاون رئیس امارات و حاکم دبی برگزار شد.

شیخ محمد بن زاید آل نهیان و شیخ دکتر سلطان بن محمد القاسمی عضو شورای عالی فدرال و حاکم شارجه و شیخ حمید بن راشد النعیمی عضو شورای عالی فدرال و حاکم عجمان و شیخ حمد بن محمد الشرقی عضو شورای عالی فدرال و حاکم فجیره و شیخ سعود بن راشد المعلا عضو شورای عالی فدرال و حاکم ام القیوین و شیخ سعود بن صقر القاسمی عضو شورای عالی فدرال و حاکم راس الخیمه در جلسه مذکور حضور داشتند.

شیخ محمد بن راشد در توییتی گفت «محمد بن زاید ادامه دهنده راه زاید و امتداد حضور او در میان ماست. او بنیاگذار صدمین سالگرد تاسیس کشور ما و محافظ اتحاد ما است. به او تبریک می گوییم و با او بیعت می کنیم. مردم کشور با او بیعت می کنند. او کشور را به مسیر شکوه و عظمت و سربلندی هدایت می کند».

بیانیه وزارت امور ریاستی امارات گفت «شیخ محمد بن زاید آل نهیان طبق اصل ۵۱ قانون اساسی به عنوان رئیس کشور امارات و جانشین شیخ فقید خلیفه بن زاید آل نهیان انتخاب شد».

اعضای شورای عالی فدرال همچنین بر پایبندی به ارزش های اصیل و اصول شیخ زاید بن سلطان آل نهیان بنیانگذار امارات تاکید کرده و گفتند که این ارزش ها منجر به ارتقای جایگاه امارات در منطقه و جهان و تثبیت و تنوع دستاوردهای ملی شدند.

آنها گفتند که مطمئنا مردم امارات طبق خواسته زاید و بنیانگذاران همواره حامی و حافظ امین این کشور و دستاوردهای مختلف امارات باقی می مانند و برای شیخ محمد بن زاید آل نهیان آرزوی موفقیت برای خدمت به کشور و مردم امارات کردند.

از سوی دیگر شیخ محمد بن زاید آل نهیان ضمن قدردانی به خاطر تجلیل و اعتماد بقیه اعضای شورای عالی فدرال و حاکمان مناطق مختلف کشور به او از خداوند خواست تا او را برای انجام این مسئولیت سنگین و بزرگ و خدمت به کشور و مردم موفق گرداند.


 


 


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای