۱۰ سرباز سوریه در حمله نیروهای هوادار ترکیه کشته شدند  

۱۰ سرباز سوریه در حمله نیروهای هوادار ترکیه کشته شدند  

حمله هوایی اسرائیل در حومه حماه  
شنبه, 14 مه, 2022 - 09:15
دو نفر از کارکنان مرمت آثار باستانی شهر تدمر (فرانس پرس)

تنش و درگیری در حومه حلب واقع در شمال سوریه جمعه (۱۳ مه) با حمله راکتی یکی از گروه های اپوزیسیون هوادار ترکیه به اتوبوس سربازان رژیم سوریه افزایش یافته و در این حمله ده نفر کشته شدند.

این بالاترین آمار قربانیان نیروهای رژیم سوریه در این منطقه در دو سال گذشته است.

خبرهای ضد و نقیض جمعه درباره آمار کشته شدگان منتشر شد. سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفت که اعضای گروه های شبه نظامی وابسته به رژیم در مناطق شیعه نشین نبل و الزهراء در حومه حلب در این حمله کشته شدند.

در مقابل، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که حمله موشکی به اتوبوس نظامیان منجر به کشته شدن ده سرباز و زخمی شدن ۹ تن دیگر شد.

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه در گزارش خود از کشته شدن یک کودک و زخمی شدن یک نفر دیگر در حمله هوایی یکی از گروه های اپوزیسیون رژیم در اطراف شهر نبل خبر داد و گفت این حمله با «مراسم خاکسپاری کشته شدگان رژیم سوریه پس از حمله موشکی به اتوبوسشان» همزمان شد. این موشک هدایت شده اتوبوس سربازان سوریه را در جاده عین جاره -قبتان الجبل در حومه حلب هدف گرفت.

بعد از آن این سازمان خبرهایی درباره ۴ حمله هوایی از سوی روسیه به مواضع گروه سلطان مراد نزدیک روستای مشعله در مناطق تحت کنترل گروه های هوادار ترکیه در منطقه کفرجنه در حومه شمال غربی حلب منتشر کرد. 

در این راستا، رژیم سوریه گفت پدافند هوایی کشور موفق به رهگیری چند موشک اسرائیلی در منطقه مصیاف واقع در حومه حماه در مرکز سوریه شد و «اکثر موشک ها» سرنگون و منهدم و پنج نفر کشته شدند.

اما وزارت خارجه سوریه با انتقاد از اقدام دولت آمریکا در دادن مجوز برای راه اندازی کسب و کارهای مختلف در شمال شرق سوریه بدون توجه به تحریم های «قانون قیصر» اعلام کرد «آمریکایی ها به گروه های تروریستی مسلح کمک می کنند».

ترکیه هم از این اقدام آمریکا انتقاد کرد و گفت که این تسهیلات «حمایت و مشروعیت دادن به گروه کردی یگان های مدافع خلق» است.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای