محمد بن زاید به عنوان رهبر امارات انتخاب شد.. استقبال عربی و بین‌المللی

محمد بن زاید به عنوان رهبر امارات انتخاب شد.. استقبال عربی و بین‌المللی

وی پیام‌های تسلیتی به مناسبت درگذشت شیخ خلیفه بن زاید دریافت کرد.. رهبری سعودی به دنبال تقویت پیوندهای برادری
شنبه, 14 مه, 2022 - 20:45
شیخ محمد بن زاید حاکم ابوظبی، پس از انتخابش به عنوان رئیس دولت، اعضای شورای عالی فدرال در امارات را به حضور پذیرفت (WAM)

شورای عالی فدرال در امارات به اتفاق آرا شیخ محمد بن زاید حاکم ابوظبی را به عنوان رئیس دولت انتخاب کرد تا جانشین شیخ خلیفه بن زاید فقید شود که روز جمعه ۱۳ می ۲۰۲۲ درگذشت. انتخاب او با استقبال گسترده کشورهای عربی و بین‌المللی مواجه شد.

شورای عالی فدرال روز گذشته در کاخ المشرف ابوظبی به ریاست شیخ محمد بن راشد معاون رئیس و نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی و شیخ محمد بن زاید تشکیل جلسه داد.

اعضای شورای عالی فدرال عبارتند از: سلطان القاسمی حاکم شارجه، شیخ حمید النعیمی حاکم عجمان، شیخ حمد الشرقی حاکم فجیره، شیخ سعود المعلا، حاکم ام القوین و شیخ سعود القاسمی حاکم راس الخیمه هستند.

اعضای شورای عالی فدرال بر اشتیاق خود برای اجرای اصولی که شیخ خلیفه بن زاید فقید «از نظر ارزش‌ها و اصول معتبری که وی از بنیانگذار فقید شیخ زاید بن سلطان آل نهیان برگرفته است»، تأکید کردند. این اصول جایگاه امارات متحده عربی را در سطح منطقه ای و جهانی تثبیت کرد و دستاوردهای مختلف ملی آن را تقویت کرد.

شیخ محمد بن زاید به نوبه خود از اعتماد گرانبهای برادرانش، شیوخ، اعضای شورای عالی فدرال و حاکمان امارات به وی قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری امارات (وام)، وی از خداوند متعال خواستار یاری او در انجام حمل مسئولیت و این امانت بزرگ و احقاق حق آن در خدمت به کشورش و ملت وفادار امارات شد.

انتخاب شیخ محمد بن زاید به عنوان رئیس دولت با استقبال گسترده بین‌المللی و عربی همراه بود، به طوری که دریافت پیام‌های تبریک ادامه داشت.

برخی از رهبران برای تسلیت درگذشت رئیس فقید و تبریک به رئیس‌جمهور جدید به امارات سفر کردند.

رهبران سعودی انتخاب شیخ محمد بن زاید به عنوان رئیس‌جمهور را تبریک گفتند. خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز در تلگرافی که برای شیخ محمد بن زاید فرستاده گفت: «خرسندیم که به مناسبت انتخاب شما توسط شورای عالی فدرال به عنوان رئیس امارات متحده عربی، تبریک صمیمانه خود را به اعلیحضرت ابراز کنیم. از خداوند متعال توفیق و یاری جنابعالی را مسئلت می‌نماییم و گام‌های شما را در جهت خدمت به امارات متحده عربی و مردم آن جهت ادامه راه خیر و توسعه استوار نماید».

 وی افزود: «ما مشتاقانه منتظر ادامه کار برای تحکیم پیوندهای برادری و دوستی بین دو کشور و ملت و همکاری برای تقویت روابط بین کشورهای عضو شورای همکاری کشورهای خلیج و کشورهای عربی و اسلامی هستیم. برای شما آرزوی سلامتی و شادکامی و برای کشورتان امنیت، ثبات و رفاه بیشتر داریم».

به نوبه خود، شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در تلگرامی که برای شیخ محمد بن زاید ارسال کرد، گفت: «من از انتخاب شما توسط شورای عالی فدرال به عنوان رئیس امارات متحده عربی خرسند هستم. صمیمانه‌ترین تبریکات خود را به همراه آرزوی سلامتی و شادکامی به جناب عالی می‌فرستم و از خداوند متعال توفیق و یاری و هدایت گام‌های شما را در جهت خدمت به امارات متحده عربی و مردم آن مسئلت می‌نمایم. همچنین آرزومند ادامه روند توسعه در کشورتان و امنیت، ثبات و رفاه بیشتر برای امارات متحده هستم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای