«العلا» در تدارک تولید فیلم سینمایی «نوره»

«العلا» در تدارک تولید فیلم سینمایی «نوره»

این فیلم به حوادثی می پردازد که مربوط به دهه نود قرن گذشته است
یکشنبه, 15 مه, 2022 - 20:45

استان العلا در پادشاهی عربی سعودی در حال آماده شدن برای شروع فیلمبرداری فیلم سینمایی «نوره» است که اولین فیلم سعودی به شمار می رود که به طور کامل در العلا تولید می شود. این فیلم اولین فیلم بلند توفیق الزیدی کارگردان و یکی از مستعدترین استعدادهای سینمای سعودی است.

این فیلم که در دهه نود قرن گذشته اتفاق می افتد، داستان دختری به نام «نوره» را روایت می کند که با هنرمندی به نام «نادر» آشنا می شود. صرف کشیدن یک تابلوی نقاشی از نوره، رابطه این دو به یک رابطه هنری پر از خلاقیت، احساسات و الهام تبدیل می شود.

توفیق الزیدی کارگردان این فیلم گفت: (نوره) تصویری از رابطه ما با هنر و نحوه ارتباط با دیگری است. از طریق آن، ما افق های خارج از محیط اطراف خود و تجربیات هنری را کشف می کنیم که قادر به تغییر جامعه هستند. شاید العلا پس‌زمینه مناسبی برای داستانی مانند داستان نوره باشد».

فیلمنامه این فیلم در سپتامبر 2019 برنده جایزه «نور برای حمایت از فیلم» از سازمان فیلم و وزارت فرهنگ سعودی شد.

العلا در دو سال گذشته، به لطف مکان های فیلمبرداری منحصر به فرد و محیط طبیعی، تولیدات داخلی و بین المللی سینما را به خود جلب کرده است.

استفان استراچان مدیر بخش فیلم در کمیسیون سلطنتی استان العلا، گفت: پس از موفقیت بزرگ تجربه تولید فیلم (قندهار) در العلا، ما خوشحالیم که از تیم فیلم سینمایی نوره استقبال می کنیم. این فیلم اولین اثری است که توسط العلا پس از افتتاح مجتمع سینمایی جدید که شامل امکانات مسکونی و اداری برای حمایت از تولیدات هنری اختصاص داده شده است، میزبانی شده است.

العلا همچنین مکان ایده آلی برای به تصویر کشیدن داستان (نوره) است که جامعه را به شیوه ای صادقانه و بدیع لمس می کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای