قدردانی رهبری سعودی از بخشندگی خلیفه بن زاید به ملت خود و جهانیان

قدردانی رهبری سعودی از بخشندگی خلیفه بن زاید به ملت خود و جهانیان

یکشنبه, 15 مه, 2022 - 21:00
خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز و ولیعهد محمد بن سلمان بن عبدالعزیز (واس)

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز و ولیعهد محمد بن سلمان بن عبدالعزیز مراتب تسلیت و همدردی عمیق خود را به مناسبت درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس امارات با دولت امارات، خانواده آل نهیان و مردم امارات و ملت‌های عربی و اسلامی ابراز کردند.

دربار پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد که خادم حرمین شریفین و ولیعهد با غم و اندوه فراوان خبر درگذشت شیخ خلیفه بن زاید را دریافت کردند و خاطرنشان کردند که او رهبری بود که نسبت به مردم، ملت خود و جهان بسیار بخشنده بود. آنها تاکید کردند که سعودی و مردم آن در غم و اندوه برادران اماراتی شریک هستند.

ملک سلمان و شاهزاده محمد بن سلمان از خداوند خواستند که در این مصیبت بزرگ به همگان صبر عطا کند و امنیت، ثبات، رفاه و سعادت امارات را تداوم بخشد.

در همین رابطه، خادم حرمین شریفین در توئیتی نوشت: «امروز برادر عزیزم شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان - رحمه الله - را از دست دادیم که جان خود را وقف خدمت به مردم و پیشرفت کرد».

وی افزود: «ضمن تسلیت درگذشت آن مرحوم به خود و برادران ما در امارات، از خداوند منان برای آن مرحوم غفران و رحمت و خشنودی و برای آن مرحوم اجر جزیل مسئلت داریم».

شاهزاده محمد بن سلمان به نوبه خود تماس های تلفنی با شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و معاون فرماندهی عالی نیروهای مسلح امارات و شیخ طحنون بن زاید آل نهیان مشاور امنیت ملی امارات برقرار کرد و در جریان آن درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس امارات متحده عربی را تسلیت گفت.

ولیعهد ابوظبی و مشاور امنیت ملی امارات نیز از ولیعهد سعودی برای تسلیت و همدردی تشکر و قدردانی کردند.

در همین راستا، سعودی تمامی فعالیت های فرهنگی، گردشگری، تفریحی و ورزشی را در تمامی مناطق این کشور به مدت 3 روز تعلیق کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای