سعودی: یک جنایتکار عضو گروه حوثی به جرم محاربه مجازات شد

سعودی: یک جنایتکار عضو گروه حوثی به جرم محاربه مجازات شد

شنبه, 14 مه, 2022 - 07:00
وزارت کشور سعودی

وزارت کشور پادشاهی عربی سعودی از اجرای حکم محاربه یک جنایتکاری که به گروه تروریستی حوثی ملحق شده و با جاسوسی و به طور غیرقانونی برای انجام یک جنایت تروریستی وارد این کشور شده بود، خبر داد.

وزارت کشور سعودی اعلام کرد: «محمد عبدالباسط المعلمی، تبعه یمنی، به گروه تروریستی حوثی ملحق شد و با آنها در زمینه استفاده از سلاح و مواد منفجره آموزش دید و برای انجام یک جنایت تروریستی به صورت غیرقانونی وارد سعودی شد. وی اقدام به اطلاع رسانی و جاسوسی به نفع گروهک تروریستی، کمک رسانی به آن، اطلاع رسانی و حمل مواد منفجره و ارسال مختصات و مشخصات به چندین سایت نظامی و حیاتی در داخل پادشاهی کرده است که در نتیجه آن یکی از سایت ها هدف قرار گرفت و به فضل الهی ماموران امنیتی توانستند وی را دستگیر کنند و تحقیقات از وی منجر به اتهام منسوب به وی شد و چون کاری که متهم انجام داده فعلی حرام و نوعی افساد فی الارض است، نامبرده به اعدام محکوم شد و این حکم مورد حمایت دادگاه تخصصی تجدیدنظر و دیوان عالی کشور قرار گرفت و دستور لازم پادشاهی برای اجرای این حکم نیز صادر شد». 

حکم قتل با تحمیل مجازات محاربه بر مجرم  محمد عبدالباسط المعلمی در روز شنبه 13/10/1343 هجری قمری منطبق با 14/5/2022 میلادی در منطقه ریاض اجرا شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای