شورای وزیران سعودی سازماندهی مرکز اقامت پریمیوم را تصویب کرد

شورای وزیران سعودی سازماندهی مرکز اقامت پریمیوم را تصویب کرد

وزیر بازرگانی سعودی: با جذب مغزها و سرمایه‌های برجسته به توانمندسازی اقتصاد ما کمک می‌شود
سه شنبه, 17 مه, 2022 - 09:15
خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، ریاست جلسه کابینه را از طریق تماس تصویری را برعهده دارد (واس)

رئیس شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی امروز (سه شنبه) سازماندهی مرکز اقامت پریمیوم را تصویب کرد که به گفته ماجد القصبی وزیر بازرگانی سعودی با جذب مغزها، استعدادها و سرمایه‌های برجسته به توانمندسازی اقتصاد ملی کمک می‌کند.

این مرکز که با مصوبه هیئت وزیران در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۹ تأسیس شد، از نظر سازمانی با شورای امور اقتصادی و توسعه مرتبط است.

 این سازمان به سازماندهی و مدیریت کلیه امور مربوط به «اقامت ویژه و ممتاز» می‌پردازد. همچنین، خدمات آن به افراد غیر سعودی این اجازه را می‌دهد تا اقامت ثابت یا نامحدود در سعودی را پس از احراز شرایط و ضوابط دریافت کنند.

در تصمیم برای تأسیس این مرکز، وظایف متعددی از جمله پیشنهاد مقررات مربوط به اقامت ممتاز، پیشنهاد اصلاح مقررات مربوط و رفع آنها برای تکمیل مراحل قانونی لازم، و دریافت تقاضای اقامت ممتاز و مطالعه و رسیدگی به آنها با رعایت مقررات قانونی مربوط تعیین شد.

همچنین از جمله وظایف این مرکز می‌توان به برگزاری کنفرانس‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی مرتبط با حوزه کاری خود و تهیه گزارش از درخواست اقامت ممتاز اشاره کرد.

در مورد تأثیر سازمانی آن، مرکز از طریق سیستم خود توضیح داد که تغییرات و تحولات ناشی از شرایط اقتصادی، اجتماعی و مالی در سعودی، مستلزم استفاده از نیروها و کادرهای ممتازی است که ممکن است کشور برای حفظ رشد این بخش‌ها به ویژه بخش‌های مالی، اقتصادی و اجتماعی به آن نیاز داشته باشد.

جذب سرمایه گذاران، کارآفرینان، صاحبان املاک و استعدادها و شایستگی‌های ممتاز با ورود به نقدینگی مالی پادشاهی و بهره‌مندی از کادرهای ممتاز، رشد شهری و تأسیس شرکت‌ها تأثیر مثبتی خواهد داشت.

این امر از طریق در دسترس بودن مشاغل بیشتر و کاهش نرخ بیکاری و کسب تخصص بیشتر توسط جامعه سعودی از کادرهای برجسته، تأثیر مثبتی بر بخش‌های مالی، اقتصادی و اجتماعی خواهد داشت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای