موافقتنامه چارچوب همکاری بین وزارت فرهنگ سعودی و سی جی ئی ان ام کره 

موافقتنامه چارچوب همکاری بین وزارت فرهنگ سعودی و سی جی ئی ان ام کره 

به منظور انتقال تجربه های موفق فرهنگی جهان
یکشنبه, 12 ژوئن, 2022 - 16:45
  شاهزاده بدر بن عبد الله پس از امضای موافقتنامه چارچوب با شرکت کره جنوبی در راستای همکاری مشترک (وزارت فرهنگ)

وزارت فرهنگ سعودی و شرکت سرگرمی «سی جی ئی ان ام» کره جنوبی موافقتنامه همکاری فرهنگی امضا کردند.

مراسم امضای توافقنامه با حضور شاهزاده بدر بن عبد الله بن فرحان وزیر فرهنگ سعودی در سئول پایتخت کره جنوبی برگزار شد که بخشی از اقدامات و برنامه های متنوع وزارت فرهنگ برای توسعه حوزه فرهنگ و غنای آن با الگوها و تجارب موفق جهانی است. 

بنا به این موافقتنامه دو طرف چهارچوب همکاری مشترک در بخش های فیلم و موسیقی و برنامه های فرهنگی تنظیم و زمینه های همکاری در پروژه های فرهنگی متنوع سینما و موسیقی و مراکز فرهنگی را بررسی می کنند. همکاری مشترک دو جانبه عمدتا روی ارایه و معرفی موسیقی و هنر و آشپزی و تئاتر و آداب و سنن و فیلم و معماری سنی دو کشور تمرکز خواهد داشت. حامد فایز معاون وزیر فرهنگ سعودی و سیونگ کانگ مدیر اجرایی شرکت کره ای یاد شده قرارداد همکاری را امضا کردند.

شاهزاده بدر بن عبد الله بن فرحان وزیر فرهنگ سعودی به منظور گسترش و توسعه زمینه های همکاری فرهنگی بین کره جنوبی و سعودی به کره جنوبی سفر کرده که با مراسم امضای این موافقتنامه همزمان شد.

وزارت فرهنگ سعودی برای توسعه و غنای هر چه بیشتر حوزه فرهنگ با تجارب و برنامه های موفق و درخشان جهانی و حمایت و توانمند سازی نوآوران سعودی در حوزه های تخصصی مختلف و در اختیار گذاشتن گزینه های فرهنگی منحصر به فرد برای مردم سعودی و اجرای برنامه های سند چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی می کوشد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای